PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

EEC: Branża BPO wciąż rośnie, ale są zagrożenia

  • Autor: Propertynews.pl
  • 19 maj 2016 15:45

EEC: Branża BPO wciąż rośnie, ale są zagrożenia Iwona Chojnowska-Haponik

Sektor usług dla biznesu wciąż w Polsce rośnie. Rocznie poziom zatrudnienia i ich obrotów przyrasta nawet o 20 proc. Teraz branża ta zatrudnia w naszym kraju już 190 tys. osób - zapewniała Iwona Chojnowska-Haponik z PAIiIZ podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

REKLAMA

O dynamice rozwoju sektora oraz perspektywach na lata 2016-2020 dyskutowali uczestnicy panelu Sektor usług dla biznesu w Polsce, który odbył się w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

- Czy możemy utrzymać 15-, 20-procentowy wzrost pod względem obrotów i zatrudnienia w sektorze? Na pewno tak, ale do tego wymagane jest uzupełnienie zasobów, które niestety kiedyś się zaczną kończyć – powiedziała Iwona Chojnowska-Haponik. Chodzi przede wszystkim o kadry. Rynek pracowników staje się coraz większym wyzwaniem.

- BSS to jeden z sektorów, który ma największe szanse w przyszłości. Nie tylko ze względu na ogromne środki unijne, które Polska ma do 2020 roku do wydania. Mamy bardzo dobre zasoby naukowe oraz możliwości współpracy z uczelniami – dodała przedstawicielka PAIiIZ.

Kolejna branże to m.in. IT, które do Polski docierają już masowo. - Możemy być dumni z poziomu ich zaawansowania – dodała.

Najchętniej w Polsce inwestują firmy amerykańskie, szczególnie z branży finansowej.

- Kolejny trend to reinwestycje. Każda firma, z którą mam przyjemność rozmawiać, mówi: rosnę, 100 nowych miejsc pracy w ciągu roku. Tym się nikt nie chwali, ale to ważna informacja – podsumowała.

Jako nowe trendy w rozwoju sektora Iwona Chojnowska-Haponik wymieniła inwestycje polskich firm oraz outsourcowanie usług przez administrację publiczną. - To mogą być nowe źródła przedsięwzięć w tej branży - podsumowała.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA