PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

EEC: Branża BPO wciąż rośnie, ale są zagrożenia

  • Autor: Propertynews.pl
  • 19 maj 2016 15:45

EEC: Branża BPO wciąż rośnie, ale są zagrożenia Iwona Chojnowska-Haponik

Sektor usług dla biznesu wciąż w Polsce rośnie. Rocznie poziom zatrudnienia i ich obrotów przyrasta nawet o 20 proc. Teraz branża ta zatrudnia w naszym kraju już 190 tys. osób - zapewniała Iwona Chojnowska-Haponik z PAIiIZ podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

REKLAMA

O dynamice rozwoju sektora oraz perspektywach na lata 2016-2020 dyskutowali uczestnicy panelu Sektor usług dla biznesu w Polsce, który odbył się w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

- Czy możemy utrzymać 15-, 20-procentowy wzrost pod względem obrotów i zatrudnienia w sektorze? Na pewno tak, ale do tego wymagane jest uzupełnienie zasobów, które niestety kiedyś się zaczną kończyć – powiedziała Iwona Chojnowska-Haponik. Chodzi przede wszystkim o kadry. Rynek pracowników staje się coraz większym wyzwaniem.

- BSS to jeden z sektorów, który ma największe szanse w przyszłości. Nie tylko ze względu na ogromne środki unijne, które Polska ma do 2020 roku do wydania. Mamy bardzo dobre zasoby naukowe oraz możliwości współpracy z uczelniami – dodała przedstawicielka PAIiIZ.

Kolejna branże to m.in. IT, które do Polski docierają już masowo. - Możemy być dumni z poziomu ich zaawansowania – dodała.

Najchętniej w Polsce inwestują firmy amerykańskie, szczególnie z branży finansowej.

- Kolejny trend to reinwestycje. Każda firma, z którą mam przyjemność rozmawiać, mówi: rosnę, 100 nowych miejsc pracy w ciągu roku. Tym się nikt nie chwali, ale to ważna informacja – podsumowała.

Jako nowe trendy w rozwoju sektora Iwona Chojnowska-Haponik wymieniła inwestycje polskich firm oraz outsourcowanie usług przez administrację publiczną. - To mogą być nowe źródła przedsięwzięć w tej branży - podsumowała.

 

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA