PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Efektywne biuro wizytówką firmy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 29 maj 2014 14:01

Sukces na rynku jest możliwy dzięki rozwojowi technologii, efektywnej pracy zespołu, a także...aranżacji biura. Przedsiębiorstwa zaczynają dostrzegać korzyści związane z przygotowaniem stanowisk pracy, które są podporządkowane charakterowi wykonywanych zadań. Zmiany w podejściu do przestrzeni biurowej następują jednak powoli.

REKLAMA

Jak pokazują badania przeprowadzone przez firmę Mikomax Smart Office, zdaniem 65 proc. respondentów wygląd i organizacja stanowiska pracy są ważne, ale tylko co piąty zgadza się ze stwierdzeniem, że jego obecne biuro wspiera go w efektywnym działaniu. Dla 85 proc. miejsce, w którym przebywają mogłoby lepiej odpowiadać na ich zawodowe potrzeby. Pojawiające się na rynku technologie i narzędzia pozwalają dopasować przestrzeń do potrzeb pracowników.

Nowe technologie mają szansę zrewolucjonizować biznes oraz miejsca pracy. Dla przykładu, ideą koncepcji Internetu Wszechrzeczy (z ang. Internet of Everything) jest połączenie wszystkich użytkowych obiektów w sieć, dzięki czemu będą mogły się wzajemnie komunikować i synchronizować poszczególne czynności.

- Według analiz Cisco wartość rynku Internetu Wszechrzeczy w ciągu najbliższej dekady wzrośnie do 19 bilionów USD na świecie. O coraz większym znaczeniu tego zjawiska świadczy rosnąca liczba połączonych z siecią urządzeń - według szacunków Cisco do 2020 będzie ich już 50 miliardów. Chociaż technologia ta jest obecnie kojarzona z tzw. inteligentnym domem, który zaparza właścicielowi kawę lub informuje, że lodówka jest pusta, to może również usprawniać procesy w biurze - mówi Marcin Majda, Business Development Director w Luxoft Poland.

Nowe biura - smart office - staną się inteligentne, a korzystający z nich użytkownicy będą mogli się w większej mierze skoncentrować na zadaniach służbowych. Już teraz dostępne są systemy BMS ( z ang. Building Management Systems), które monitorują oświetlenie, ogrzewanie i wentylację pomieszczeń w budynku. Rozwiązanie to nie tylko przyczynia się do poprawy komfortu pracowników, ale także zmniejsza rachunki. Automatyczna regulacja światła pozwala zaoszczędzić do 75 proc. energii.

Ponadto, na rynku dostępne są systemy, które pozwalają monitorować frekwencję w pracy. Noszą nazwę Indoor Positioning Systems i są stosowane m.in. w największych firmach z sektora telekomunikacyjnego. Pozwalają na identyfikację pracowników w przestrzeni biurowej. Technologie tego typu mogą zostać wdrożone w postaci aplikacji na smartfona, która np. włącza światła, gdy zatrudniony wejdzie do danego pomieszczenia lub zagasza, gdy je opuści.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA