PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ekologia i ekonomia. Nowe inwestycje w Olivia Business Centre

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 08 cze 2017 10:47

Ekologia i ekonomia. Nowe inwestycje w Olivia Business Centre Olivia Business Centre (mat.pras.)

Gdański hub biznesowy, Olivia Business Centre, tuż po uruchomieniu specjalnego autobusu OBC wdrożył kolejne przyjazne pracownikom rozwiązanie – carpooling.

REKLAMA

Startowi tej nowoczesnej usługi towarzyszą konkurs i akcja promocyjna. Każda osoba, która zdecyduje się na udostępnienie miejsca w swoim aucie i wspólne, z innymi pracownikami centrum, dojazdy do pracy ma szansę wygrania miejsc postojowych w Olivii oraz atrakcyjnych nagród przygotowanych przez partnerów projektu – rezydentów OBC.

W odnalezieniu chętnych do współdzielenia samochodu pomaga dedykowana rozwiązaniu platforma, cp.oliviacentre.com.

Zasady konkursu

By wziąć udział w konkursie promującym usługę wystarczy zarejestrować się na platformie cp.oliviacentre.com, określić trasę przejazdu relacji dom-praca (ze wskazaniem godzin wyjazdu i liczby dostępnych w aucie miejsc), oznakować swój pojazd dedykowanym akcji identyfikatorem oraz systematycznie zbierać kupony (punkty) za wspólne podróżowanie w pit-stopie zlokalizowanym w Olivia Business Centre. Punktowane są częstotliwość przejazdów i liczba współpasażerów. Pojazdy biorące udział w konkursie można także oznaczyć dodatkowo, naklejką OBC, traktowaną równoznacznie z przewiezieniem do pracy każdego dnia dodatkowego pasażera. Konkurs trwa od 1 do 30 czerwca.

– Podróżowanie jednym pojazdem to nie tylko ekonomiczny, ale i ekologiczny sposób na poprawę warunków na drogach. Korzystając z niego zmniejszamy nasze wydatki na paliwo, minimalizujemy niedogodności związane z parkowaniem, wpływamy też na środowisko naturalne – mówi Rafał Marcyniuk, kierujący działem projektów w Olivia Business Centr. – Trudno nie docenić też dodatkowego aspektu rozwiązania; integracji podróżujących. Dzięki wspólnym przejazdom, osoby pracujące w tym samym budynku czy kompleksie biurowym poznają się lepiej, nawiązują relacje i nieraz, na dalszym etapie, współpracują. W wydaniu Olivii mogą też wygrać atrakcyjne nagrody – dodaje.

Idea współdzielenia auta przez przypadkowe osoby powstała w latach 50. XX wieku. Kilka lat temu zagościła w polskich inwestycjach biurowych dbających o zrównoważony rozwój.

Autobus Olivii, rowery, carshering i samochody elektryczne

Olivia Business Centre od początku inwestuje w rozwiązania sprzyjające ekologii i dobrostanowi pracowników centrum. W maju ruszył, testowo, autobus Olivii. Kursuje on od poniedziałku do piątku na trasie Gdańsk-Ujeścisko – Olivia Business Centre. Usługa to dwa przejazdy poranne (odjazdy z parkingu przy ul. Piotrkowskiej na Ujeścisku, o godz. 6:15 i 8:00) i dwa popołudniowe (z przystanku przed Halą Olivii o godz. 15:00, 17:10). Koszt miesięcznego biletu w maju i czerwcu wynosi 10 złotych.

Centrum rozwija także systematycznie infrastrukturę dla rowerzystów. Korzystać tu obecnie można z 700 szafek w przebieralniach, 500 miejsc parkingowych, 5 dużych szatni z prysznicami oraz rowerowych stacji naprawczych. Na terenie Olivii znajdują się także punkty ładowania samochodów elektrycznych (projekt realizowany z Energą), które mogą użytkować mieszkańcy Trójmiasta. OBC współpracuje z firmą Energa również przy usłudze carsharingu (pierwszy w Polsce wynajem wyłącznie aut elektrycznych).

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA