PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Elias van Herwaarden, Deloitte: Biznes przyjdzie do Polski

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 23 maj 2017 15:48

- Europejski biznes, w tych niepewnych czasach, przygląda się swoim planom inwestycyjnym. Jednak przechodził już gorsze kryzysy niż Brexit, wybór Trumpa czy kryzys w UE i jakoś sobie poradził – uważa Elias van Herwaarden, szef ds. globalnych strategii lokalizacji w oddziale brukselskim Deloitte.

REKLAMA

Zdaniem eksperta połowa branży to pesymiści. Planują inwestycje w granicach 5-10 proc. Druga jest całkiem optymistyczna i uważa, że wzrost inwestycyjny będzie sięgał od 15 do 20 procent.

 - Myślę, że firmy dają sobie trochę więcej czasu na analizowanie swoich planów inwestycyjnych, ale obserwujemy, że na przykład banki zastanawiają się nad przeniesieniem się na kontynent, żeby mieć bardziej stabilną perspektywę z obawy przed Brexitem – wyjaśnia Elias van Herwaarden.

Dodaje, że Polski rynek nieruchomości, podobnie jak inne, w ostatnim czasie przeżywał świetny okres: bardzo duży wzrost, mocna dywersyfikacja portfolio.

- Moim zdaniem Polska jest ciekawa, rynek rozwija się prężnie w wielu miastach. Oczywiście Warszawa jest liderem, ale także miasta regionalne takie, jak: Poznań, Wrocław, Kraków, Łódź, Lublin czy Trójmiasto mają bardzo dobre zaplecze kadrowe i inwestują w infrastrukturę. Oferta Polski jest dobra. Populacja w miarę młoda. Myślę, że tylko około 16 proc. to ludzie w wieku 65 lat. Podczas gdy w Niemczech ten wskaźnik wynosi 21 proc. To oznacza, że potencjał rynku, biorąc pod uwagę zaplecze kadrowe, jest silny. Dlatego sądzę że biznes przyjdzie do Polski – podkreśla.

Jakie inwestycje zrealizuje? - Nie ma prostej odpowiedzi, ale to jest sprawa unikania ryzyka. 20 lat temu polski rynek nieruchomości komercyjnych był smutny. Polska zrobiła duży postęp pod tym względem. Zmniejszyła biurokrację, prawo stało się bardziej transparentne, co daje sprzyjający klimat do inwestowania – dodaje Elias van Herwaarden.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA