PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Elita nieruchomości, czyli 10 trendów na rynku inwestycyjnym

  • Autor: Propertynews.pl
  • 18 mar 2016 07:50

Elita nieruchomości, czyli 10 trendów na rynku inwestycyjnym Fot. Fotolia

Savills opublikował listę dziesięciu trendów na europejskim rynku inwestycyjnym. Pięć z nich skierowanych jest do inwestorów oportunistycznych, a pozostałe - do inwestorów unikających ryzyka.

REKLAMA

- Europejski rynek nieruchomości komercyjnych pozostaje atrakcyjny dla inwestorów szukających wysokich stóp zwrotu. W 2016 roku spodziewamy się wzrostu łącznego wolumenu inwestycji w granicach 3-5 proc. Ze względu na planowane przez inwestorów dywersyfikacje portfeli, tegoroczne wolumeny będą w mniejszym stopniu skoncentrowane w kluczowych lokalizacjach i rozłożą się bardziej równomiernie na obszarze całego kontynentu. Zarówno inwestorom bardziej, jak i mniej agresywnym, rynek oferuje atrakcyjne możliwości inwestycyjne – często w obrębie tego samego miasta - komentuje Marcus Lemli, szef Europejskiego Działu Doradztwa Inwestycyjnego Savills.

Inwestorzy z awersją do ryzyka:

1. Centra handlowe w największych miastach: dominujące centra handlowe w miastach, charakteryzujących się wzrostem populacji i intensywnym ruchem turystycznym, będą w dalszym ciągu świetnie prosperować. Berlin, Londyn, Madryt i Mediolan najlepiej spełniają te kryteria. 

2. Zielone biurowce o wysokim standardzie w “innowacyjnych miastach”: zrównoważone budynki, oferujące elastyczną przestrzeń biurową, w innowacyjnych miastach, takich jak Berlin, Dublin, Sztokholm, Barcelona, Madryt i Warszawa będą coraz bardziej atrakcyjne dla najemców i pracowników najmłodszego pokolenia, co przełoży się na dalszy wzrost stawek czynszu.

3. Handel elektroniczny i europejski rynek logistyczny: w 2015 rynek handlu elektronicznego w Europie wzrósł o 22 proc., a dalsze innowacje w sektorze handlowym spowodują wzrost popytu na powierzchnie magazynowe i centra dystrybucyjne we wszystkich aglomeracjach w Europie, przede wszystkim w największych miastach, jak: Londyn, Madryt i Paryż. 

4. Najlepsze ulice handlowe w miastach atrakcyjnych turystycznie: Mediolan, Paryż, Madryt, Amsterdam i Londyn będą dalej przyciągały rzesze odwiedzających spoza kontynentu. Z racji bogatej oferty kulturalnej, te miasta są atrakcyjnym kierunkiem dla turystów o wysokich dochodach, dlatego pozostaną w kręgu zainteresowania międzynarodowych sieci handlowych.

5. Rynek domów i mieszkań studenckich na rynkach z rosnącą liczbą studentów z zagranicy: W ciągu kilku ostatnich lat, domy i mieszkania studenckie w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Holandii i Hiszpanii zyskały miano atrakcyjnego aktywu inwestycyjnego. Ten sektor wciąż charakteryzuje się niedoborem podaży, co daje szansę na nowe inwestycje.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA