PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Energomontaż-Południe sprzedaje biurowiec w Katowicach

  • Autor: wnp.pl
  • 19 gru 2011 12:34

Energomontaż-Południe chce sprzedać swoją siedzibę - biurowiec na rogu ulic Sokolskiej i Mickiewicza w centrum Katowic.

REKLAMA

- Niewykluczone jednak, że po zmianie właściciela budynku spółka nadal będzie w nim wynajmowała powierzchnię - poinformował portal wnp.pl wiceprezes Energomontażu, Radosław Kamiński

Wystawiony na sprzedaż budynek znajduje się w ścisłym centrum Katowic. Kamiński powiedział wnp.pl, że nie wyznaczono terminu składania ofert przez podmioty zainteresowane kupnem nieruchomości. Chęć sprzedaży budynku ma charakter ciągły.

Wcześniej katowicka spółka wystawiła na sprzedaż ośrodek wypoczynkowy Perła w Mrzeżynie (woj. zachodniopomorskie).

Nieruchomość ma ponad 1,1 ha powierzchni i znajdują się na niej budynki o łącznej powierzchni 2,5 tys. m kw. Podmioty zainteresowane kupnem ośrodka mogły zgłaszać się do Energomontażu do 15 października, ale Kamiński poinformował, że spółka nie otrzymała satysfakcjonujących ofert kupna.

Sprzedaż nieruchomości Energomontażu-Południe zapowiadał przed paroma miesiącami w rozmowie z portalem wnp.pl prezes PBG, Jerzy Wiśniewski. PBG od czerwca tego roku kontroluje blisko 65 proc. udziałów Energomontażu.

- Spółka na pewno wyprowadzi się z Katowic, a jej siedziba zostanie sprzedana lub wynajęta. Firma ma też dobre lokalizacje w Łaziskach czy Będzinie, gdzie znajdują się jej zakłady produkcyjne. Będą to spore zmiany, których wprowadzanie już się rozpoczęło - mówił wówczas Wiśniewski.

- W Energomontażu mamy jeszcze do sprzedania nieruchomości, które zostały za drogo wybudowane w przeszłości albo ich wartość została przeszacowana. Daliśmy kierunkową zgodę na zbycie ze stratą osiedla Książęcego w Katowicach; będzie to jednak strata na innych przychodach niż operacyjne. Dążymy do tego, aby od Energomontażu oddzielić wszystko, co nie jest związane z jego specjalizacją, poza którą nie będzie już w przyszłości wychodzić - mówił również.

Strategia PBG przewiduje, że działalność grupy w sektorze energetycznym będzie konsolidowana wokół Rafako. Energomontaż, zgodnie ze swoją specjalizacją, ma skupić się na pracach montażowych dla energetyki. Natomiast docelowo katowicka spółka ma znaleźć się w grupie Rafako, choć nie wiadomo jeszcze jak miałaby wyglądać ta operacja.

W trzecim kwartale katowicka spółka zanotowała na poziomie skonsolidowanym 86,76 mln zł przychodów oraz 7,31 mln zysku netto. Rok wcześniej było to odpowiednio 84,71 mln zł i 2,58 mln zł. Po trzech kwartałach Energomontaż miał 232 mln zł przychodów i 11,65 mln zł straty netto. W analogicznym okresie ubiegłego roku było to odpowiednio 224 mln zł przychodów i 13 mln zł straty netto.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA