PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Enterprise Park coraz większy

  • Autor: propertynews.pl
  • 15 paź 2015 13:17

Enterprise Park coraz większy Enterprise Park w Krakowie

Rozpoczęła się budowa czwartego etapu kompleksu Enterprise Park w Krakowie. W ramach inwestycji powstaną budynki E i F o łącznej powierzchni najmu ponad 26 tys. mkw. Na działce prowadzone są już prace ziemne, które potrwają do końca br.

REKLAMA

IV etap projektu, największy w ramach tej inwestycji, poszerzy jej ofertę o blisko 75 proc., do 60 tys. mkw. powierzchni. Do dyspozycji najemców i ich gości będzie również w sumie 1370 miejsc parkingowych. Nowo powstające budynki E (15,5 tys. mkw.) oraz F (10,9 tys. mkw.), tak jak wcześniejsze fazy kompleksu, spełniać będą restrykcyjne standardy ekologiczne oraz zostaną poddane certyfikacji środowiskowej w systemie BREEAM.

- Szybko rosnące potrzeby lokalowe przedsiębiorstw z sektora BPO/SSC w połączeniu ze stosunkowo niewielką dostępnością wysokiej jakości przestrzeni biurowej w Krakowie przekładają się na olbrzymi potencjał miasta w zakresie nowych inwestycji. IV etap Enterprise Park, największy i najbardziej ambitny z dotychczasowych, doskonale wpisuje się w kontekst rynkowy i jeszcze bardziej umocni pozycję kompleksu na krakowskiej mapie biurowców – mówi Mariusz Frąckiewicz, Country Manager Avestus Real Estate w Polsce.

Kompleks Enterprise Park składa się obecnie z trzech w pełni wynajętych biurowców klasy A o łącznej powierzchni najmu 29,5 tys. mkw. W IV kwartale 2015 roku do użytku oddany zostanie kolejny obiekt tej samej klasy o powierzchni 5,9 tys. mkw. Wśród najemców kompleksu znajdują się takie firmy jak Cisco i Delphi. Zakończenie budowy IV etapu Enterprise Park planowane jest na 2017 rok. Projekt architektoniczny opracowany został przez DDJM Biuro Architektoniczne. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Eiffage Polska Budownictwo.

Od maja br. na mocy umowy joint venture Enterprise Park jest własnością funduszu EPISO 3, zarządzanego przez Tristan Capital Partners oraz Avestus Real Estate.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA