PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Erbud kontynuuje prace przy Praskim Koneserze

  • Autor: propertynews.pl
  • 20 gru 2017 16:58

Erbud kontynuuje prace przy Praskim Koneserze Centrum Praskie Koneser

Spółka Erbud podpisała aneksy do dwóch umów z BBI Development dotyczących robót budowlanych przy Centrum Praskim Koneser w Warszawie. Zgodnie z kontraktami, Erbud odpowiada za generalne wykonawstwo czterech budynków kompleksu handlowo-usługowego oraz towarzyszącej im infrastruktury.

REKLAMA

Łączna wartość umów, po uwzględnieniu aneksów zwiększających wynagrodzenie wykonawcy, wynosi ponad 106 mln zł. 

Aneksy do umów z BBI Development wynikają z konieczności wykonania dodatkowych prac przy równoczesnym uwzględnieniu kosztów związanych z przesunięciem terminu ukończenia budowy.

Pierwsza umowa, z października 2015 roku, dotyczyła wykonania przez Erbud trzypoziomowego parkingu podziemnego dla kompleksu Centrum Praskiego Koneser oraz budynku J,  który jest dziś siedzibą Campus Warsaw – inkubatora start-upów sygnowanego przez Google. Zakończenie realizacji tej części kontraktu planowane jest na 31 lipca 2018 r.

Z kolei przedmiotem drugiego kontraktu, z grudnia 2016 roku, było generalne wykonawstwo budynków usługowo-hotelowo-biurowych: B, C i D. Ten projekt ma zostać zrealizowany do 31 sierpnia 2018 r.

Wynagrodzenie Erbudu z tytułu pierwszej umowy, po uwzględnieniu aneksu wyniesie w sumie 9,1 mln euro oraz 3,1 mln zł. Wartość drugiego kontraktu w wyniku aneksu zwiększyła się natomiast do 15,6 mln euro.

W przeszłości Erbud realizował dla spółki BBI Development dwa etapy osiedla mieszkaniowego Małe Błonia w Szczecinie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Krzysiek 2018-01-14 22:38:43
    Obserwując postępy prac w kwartale na Ząbkowskiej byłem bardzo pozytywnie zaskoczony tym jak bardzo przypomina on Konesera z lat jego świetności. Fajnie, że wykonawcy tak mądrze zaplanowali prace, że całość idealne wpisuje się w okoliczną zabudowę a jednocześnie jest bardzo popularna wśród inwestorów. Wiem to ponieważ w prasie ciągle można znaleźć informacje o nowych i bardziej znanych najemcach Konesera.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA