PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Erbud zdobył środki, będzie inwestował

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 cze 2016 13:29

Erbud zdobył środki, będzie inwestował Dariusz Grzeszczak, prezes Erbudu

- Najważniejsze w tej transakcji jest pozyskanie kilkudziesięciu milionów gotówki. Będzie ona kluczowym impulsem dla wzrostu wartości naszej Grupy w najbliższych kilku latach - komentuje sprzedaż spółki Budlex Dariusz Grzeszczak, prezes Erbudu.

REKLAMA

 - Decyzja o znalezieniu nowego właściciela dla Budlex-u to przede wszystkim efekt naszej decyzji o koncentracji na podstawowej działalności i wizji jej dynamicznego rozwoju w najbliższych latach. Mimo solidnej pozycji marki Budlex na kilku lokalnych rynkach, dostrzegaliśmy w ostatnich latach dużą, stopniowo rosnącą kapitałochłonność tej działalności – komentuje Erbud.

- Istotne było również to, że deweloperzy pracują z klientami indywidualnymi, a nasza Grupa działa na rynku business to business. Pod uwagę wzięliśmy także naszą wizję rozwoju, zakładającą ekspansję zagraniczną, w przeciwieństwie do Budlex-u, który aspiruje do działania przede wszystkim na lokalnych rynkach – dodaje Dariusz Grzeszczak.

Jak pisaliśmy, w wyniku realizacji procesu wyboru nowego właściciela Budlex-u nabywcą zostanie Holdinvest 1. Na ostateczną wartość transakcji, która musi zostać potwierdzona umownie, złoży się 45 mln zł zapłaty za akcje, 17 milionów wypłacone w postaci dywidendy, a z drugiej strony odkupienie przez Erbud od Grupy Budlex za ok. 10 mln zł nieruchomości w Toruniu.

- Starannie przygotowaliśmy się do projektu dezinwestycji w sektorze deweloperskim. W wyniku rozmów i negocjacji udało się pozyskać wycenę w wysokości 62 milionów, a po potrąceniu wartość nieruchomości które odkupimy – ok. 47,5 mln zł cash flow. Biorąc pod uwagę fakt, że Budlex był kupiony w trakcie tzw. hossy w 2007 r. pozyskana kwota będzie niższa niż wartość spółki Budlex zapisana w księgach Erbudu - tłumaczy prezes firmy.

Jak dodaje, pozyskane środki zostaną wykorzystane w newralgicznym okresie dla rozwoju rynku usług budowlanych i usług dla przemysłu Polsce i w kilku europejskich krajach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA