PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ergonomiczne biuro dodatkową motywacją dla pracowników

 • Autor: Propertynews.pl
 • 30 maj 2014 17:25

Ergonomiczne biuro dodatkową motywacją dla pracowników

Komfortowa i ergonomiczna przestrzeń biurowa może mieć znaczący wpływ na efektywność pracy każdego zespołu. Przestrzenne i nowoczesne biuro może być nawet elementem budowania przewagi konkurencyjnej i przyciągania pracowników, co wykorzystuje coraz więcej firm zatrudniających głównie młodą kadrę.

REKLAMA

Świadomość pracodawców w zakresie wpływu warunków miejsca pracy na efektywność pracownika zdecydowanie rośnie.

- Firmy coraz większą uwagę zwracają na ergonomię i komfort. Traktują też środowisko pracy jako element dodatkowej zachęty dla potencjalnych pracowników. Biuro, jego jakość i sposób funkcjonowania, powinno zachęcać zespół do większego zaangażowania i aktywności - mówi Konrad Krusiewicz, architekt, dział powierzchni biurowych, Cushman & Wakefield.

W projektowaniu i aranżacji powierzchni biurowych można dzisiaj dostrzec znacznie większą elastyczność i częste wykraczanie poza standardy. Firmy nie ograniczają się już tylko do zapewnienia fizycznego miejsca pracy, ale starają się kształtować środowisko w taki sposób, aby wpływać zarówno na efektywność pracy, jak i samopoczucie czy relacje panujące w biurze. Projektując dzisiaj nowoczesną powierzchnię biurową szczególną uwagę należy zwrócić na umożliwienie kontaktu między pracownikami poprzez tworzenie różnorodnych platform komunikacyjnych.

- W naszym zespole kładziemy szczególny nacisk na swobodny przepływ informacji między pracownikami. Aby im to zapewnić, zaprojektowaliśmy otwartą przestrzeń z licznymi miejscami do formalnych i nieformalnych spotkań. Wybudowaliśmy nawet schody wewnątrz biura, dzięki czemu połączyliśmy ze sobą bezpośrednio dwa piętra biurowca, w którym się znajdujemy - mówi Arkadiusz Rochowczyk, dyrektor zarządzający Kemiry.

Nowoczesne biuro powinno być również biurem mobilnym, umożliwiającym wybór miejsca i sposobu pracy, chociaż oczywiście dostrzec można wiele różnic w zakresie ich aranżacji. Wiele zależy tutaj od charakteru firmy, jej kultury organizacyjnej, a także dojrzałości i finansów, dlatego wiele ścieżek torują na tym polu zagraniczne firmy inwestujące w Polsce, jak chociażby fińska Kemira, ale nie tylko. Zmianę podejścia widać szczególnie w branżach zatrudniających głównie młodą kadrę, jak nowoczesne technologie czy usługi dla biznesu, w których nowoczesne biuro może znacząco wpływać na zainteresowanie pracą w danej firmie.

Na silnie konkurencyjnych rynkach nie jest jednak łatwo wyróżnić się biurem, zwłaszcza, że trzeba przede wszystkim pamiętać o realizacji podstawowych zadań związanych z funkcjonowaniem i rozwojem firmy. Jest jednak szereg elementów, które bezpośrednio mogą przełożyć się na komfort pracy i efektywność, jak duże, ergonomiczne biurka (zapewniające nawet możliwość pracy na stojąco), siedzenia modyfikowalne w 5 płaszczyznach czy możliwość korzystania z dwóch monitorów. Uzupełniając to dużą, dobrze wyposażoną kuchnią (koniecznie z expressem z darmową kawą) i szeregiem dodatkowych atrakcji, jak chillout room (z leżakami, hamakami i palmami) i pokój do gier (z konsolą, piłkarzykami, czasami bilardem), wychodzi nam całkiem ciekawe miejsce pracy, choć oczywiście znaczenie ma także sam charakter wykonywanych obowiązków czy atmosfera i relacje w zespole.

 • 1
 • 2

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

 • Paula 2014-07-31 08:12:58
  Brawo Konrad!
 • debbie 2014-06-06 10:53:48
  Akurat to biuro znam, Nie narzekam. jest przestronnie, nikt nikomu w drogę nie wchodzi. Dobrze się pracuje. Problemy klimy czy rozmow to już nie zależą od przestrzeni.
 • mis 2014-06-04 22:10:15
  Akurat open space nie jest zbyt fajnym miejscem do pracy, ze względu na to jest jak praca w kurniku - jedna wielka hala gdzie słyszy się osoby z drugiego końca sali jak rozmawiają, a wystarczyłoby tylko wstawić ścianki k-g i już byłoby lepiej. Poza tym problemem jest klima na takiej powierzchni a raczej to że jednej osobie pasuje ciepło a komuś innemu jest za ciepło.
  Także taki amerykański styl biur może się sprawdzał w latach 70-tych ale nie obecnie kiedy ludzie pracują w Scram'ie w małych 8-9 osobowych grupach i chcą mieć ciszę.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA