PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Etteplan w nowym biurze

  • Autor: PAP
  • 09 maj 2017 17:55

Etteplan w nowym biurze Fot. Fotolia

Fińska firma Etteplan poinformowała we wtorek o otwarciu nowego biura w Poznaniu. Nowa lokalizacja ma związek z rozszerzaniem działalności w Polsce; biuro ma umożliwić lepszą obsługę klientów w kraju, w Europie Środkowej, oraz zwiększenie oferty usług.

REKLAMA

Etteplan (znana wcześniej w Polsce pod nazwą Espotel) świadczy usługi specjalistyczne w zakresie inżynierii przemysłowej, systemów wbudowanych, przemysłowego Internetu oraz dokumentacji technicznej.

Obecnie firma jest na etapie rekrutacji osób do swojego biura w Poznaniu, poszukiwani są też ludzie do pracy w istniejącym już oddziale wrocławskim. Etteplan nie informuje na razie o planowanej liczbie pracowników w stolicy Wielkopolski.

Obecnie firma zatrudnia w Polsce blisko 100 osób w Polsce i ma około 50 podwykonawców.

Spółka podała w komunikacie prasowym, że na decyzję o rozszerzeniu działalności w naszym kraju wpłynęło m.in. "rosnące zapotrzebowanie klientów, lepsze prognozy ekonomiczne dla Polski w ostatnich latach, oraz poszerzenie oferty usług w Polsce o usługi w zakresie dokumentacji technicznej".

W związku z tym planowane jest zatrudnienie dodatkowych specjalistów z takich obszarów, jak Internet rzeczy, digitalizacja oraz dokumentacja techniczna.

"Jesteśmy zainteresowani Polską, ponieważ oferuje nam liczne możliwości organicznego rozwoju. W Poznaniu można znaleźć świetnej klasy specjalistów w dziedzinie Internetu rzeczy. Stolica Wielkopolski jest siedzibą wielu przedsiębiorstw przemysłowych, co czyni go dla nas idealnym miejscem do szukania potencjalnych klientów" - powiedział dyrektor generalny Etteplan Juha Nakki.

Według spółki, w najbliższych latach będzie rosnąć zapotrzebowanie na usługi w zakresie dokumentacji technicznej. Nowe biuro umożliwi Etteplan zaspokojenie tych potrzeb rynkowych. "Jak dotąd dokumentacja techniczna nie była w centrum naszego zainteresowania w Polsce. Wierzymy, że ośrodek w Poznaniu pomoże nam rozwinąć naszą działalność również w tym obszarze" - powiedział Nakki.

Etteplan świadczy usługi inżynieryjne w zakresie maszyn i obiektów przemysłowych, systemów wbudowanych, Internetu rzeczy i dokumentacji technicznej dla czołowych przedsiębiorstw przemysłowych na świecie. W 2016 r. obroty Etteplan wyniosły 183,9 mln euro. Firma zatrudnia obecnie ponad 2,5 tys. osób w Finlandii, Szwecji, Holandii, Niemczech, Polsce i Chinach. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA