PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Etyka w nieruchomościach

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 lip 2017 15:13

Etyka w nieruchomościach

Jaka jest wartość standardów etycznych dla rynku i jakie wyzwania stoją przed profesjonalistami w związku z ich przestrzeganiem w codziennej praktyce? Na te pytania starali się odpowiedzieć liderzy rynku nieruchomości komercyjnych podczas dorocznego spotkania członków RICS Polska.

REKLAMA

22 czerwca członkowie RICS w Polsce zebrali się, aby podsumować osiągnięcia roku i powitać nowych członków organizacji. W spotkaniu wzięło udział blisko 100 profesjonalistów, w tym partnerzy RICS Polska.

Kluczowym elementem wydarzenia było seminarium na temat zaufania płynącego ze standardów zawodowych RICS oraz debata nad zastosowaniem tych standardów w transakcjach kupna, sprzedaży i najmu nieruchomości komercyjnych na polskim rynku.

W prezentowanych przez uczestników debaty, przedstawicieli kluczowych agencji i firm doradczych w Polsce, poglądach etyka stanowi oczywistą wartość, której nie da się jednak określić ilościowo. Korzyści dla firm pojawiają się dopiero w dłuższej perspektywie.

Klienci często prowadzą interesy z jedną i tą samą grupą przedsiębiorstw. Zachowanie etyczne zachęca do budowania długotrwałych relacji, a potknięcia na gruncie etyki mogą szybko doprowadzić do ich zakończenia. Dla klientów, etyczne praktyki biznesowe oznaczają rozwiązanie problemów. Z etyki na wiele sposobów korzysta szeroko pojęty interes społeczny. Rynek, który jest transparentny i cieszy się zaufaniem konsumentów i inwestorów, doświadcza pobudzenia handlu, inwestycji i wzrostu.

Jednym z wyzwań stojących przed organizacjami jest upowszechnienie etycznego zachowania. Aby osiągnąć sukces, organizacje muszą zastosować podejście systemowe, na które składa się kilka kluczowych elementów.

Przede wszystkim liderzy organizacji muszą sami nadawać ton etycznemu postępowaniu w zarządzanej przez siebie organizacji. Powinni zapewnić odpowiedzialność za podejmowane decyzje i działania na wszystkich szczeblach, w tym również zarządu firmy. Niezbędne są także środki służące zapewnieniu zgodności z etyką kluczowych obszarów funkcjonowania organizacji i sprawozdawczości oraz polityka zapobiegania odwetowi, aby chronić ujawniających prawdę. Nie mniej ważne są systematyczne szkolenia, które umocnią wśród pracowników przekonanie o znaczeniu etyki dla osiągnięcia sukcesu w biznesie.

Przepisy i regulacje dotyczące pośrednictwa w obrocie nieruchomościami oraz postępowania agentów nieruchomości mogą różnić się w zależności od rynku. Wraz z postępującą globalizacją i rozwojem firm prowadzących transgraniczne transakcje, RICS dostrzegł potrzebę opracowania wspólnego zbioru globalnych standardów, które będą miały zastosowanie do tego właśnie obszaru rynku.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA