PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Eureka Technology Park z generalnym wykonawcą

  • Autor: Propertynews.pl
  • 02 kwi 2014 16:12

W marcu br. PTB Nickel zostało generalnym wykonawcą kolejnej inwestycji spółki Eureka Technology Park. W Konstantynowie Łódzkim firma wybuduje innowacyjny park naukowo-technologiczny. Realizacja projektu o wartości netto ponad 37 mln zł, współfinansowanego ze środków unijnych, rozpocznie się w maju br. Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na czerwiec 2015 r.

REKLAMA

W czerwcu 2015 r. na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zakończy się budowa nowoczesnego parku naukowo-technologicznego - kolejnej inwestycji Eureka Technology Park. Generalnym wykonawcą została spółka PTB Nickel, która w 2012 r. wybudowała dla tego samego inwestora podobny obiekt w Dąbrowie k. Poznania. Prace budowlane na działce zlokalizowanej w Konstantynowie Łódzkim rozpoczną się w maju br. Tworzona przez PTB Nickel infrastruktura ma służyć przede wszystkim firmom z sektora B+R, zajmującym się opracowaniem nowych technologii. Na realizację projektu o wartości netto 37 mln zł inwestor pozyskał dofinansowanie z funduszy unijnych.

- Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do realizacji łódzkiej inwestycji Eureka Technology Park. W naszym portfolio mamy już 4 obiekty tego typu, a w najbliższych miesiącach oddamy do użytkowania kolejny - twierdzi Michał Nickel, prezes PTB Nickel

- W Złotnikach k. Poznania wybudowaliśmy m.in. Nickel Technology Park Poznań oraz ośrodek biomedyczny Nickel BioCentrum,a w Wysogotowie Park Technologiczny Inea Park. Kompleks w Konstantynowie Łódzkim realizujemy w systemie „zaprojektuj i wybuduj". Oznacza to, że zapewniamy naszemu klientowi pełną obsługę procesu inwestycyjnego - od stworzenia projektu budowlanego i uzyskania pozwolenia na budowę, poprzez przygotowanie projektu wykonawczego, aż do wybudowania gotowego obiektu i uzyskania pozwolenia na jego użytkowanie - dodaje Nickel.

Nowy park naukowo-technologiczny powstanie na działce o powierzchni ponad 11 tys. mkw. W ramach umowy z inwestorem PTB Nickel wybuduje 3-kondygnacyjny, niepodpiwniczony budynek wolno stojący wraz z całą infrastrukturą zewnętrzną. Na prawie 8600 mkw. powierzchni użytkowej obiektu, w którym docelowo ma pracować ok. 600 osób, powstaną biura, sale konferencyjne, nowoczesne data center, zaplecze gastronomiczne i usługowe oraz pomieszczenia techniczne. Budynek będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Projekt architektoniczny nowego obiektu Eureka Technology Park stworzyła A.N.I. Pracownia Projektowa Anna Smólska.

Park Naukowo-Technologiczny Eureka w Konstantynowie Łódzkim to kolejna tego typu inwestycja realizowana przez PTB Nickel. W latach 2006-2008 w Złotnikach k. Poznania firma zaprojektowała oraz kompleksowo zrealizowała I i II etap budowy Nickel Technology Park Poznań. W 2012 roku zakończyła natomiast budowę Nickel BioCentrum, zlokalizowanego w NTPP nowoczesnego ośrodka dla biosektora, oraz Eureka Technology Park w podpoznańskiej Dąbrowie. Pod koniec ubiegłego roku dla największego w Wielkopolsce alternatywnego operatora telekomunikacyjnego spółka wybudowała w Wysogotowie Park Technologiczny Inea Park, a w 2014 r. zakończy realizację poznańskiego Inkubatora Biznes i Nauka.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA