PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Euro-Centrum chce być energetyczną wyspą - wywiad

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • 08 lis 2013 07:09

Euro-Centrum chce być energetyczną wyspą - wywiad

Już w styczniu 2014 r. wystartuje nowa inwestycje Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum. Jak w rozmowie z portalsamorzadowy.pl zapowiada Roman Trzaskalik - prezes Parku, to miejsce, gdzie powstanie cały ekosystem dla funkcjonowania firm.

REKLAMA

- W styczniu przyszłego roku budynek pasywny w Euro-Centrum otworzy swoje drzwi dla klientów. Jakie firmy wejdą do tego budynku i jakie zaplecze tam na nie czeka?

- W tym budynku mogą prowadzić działalność tylko firmy innowacyjne, z branż związanych z szeroko rozumianą energooszczędnością, a więc np. przedsiębiorstwa sektora IT budujące systemy wspierające poszanowanie energii, firmy z dziedziny automatyki, elektroniki, odnawialnych źródeł energii itp.

Znajdą się tam zarówno przedsiębiorstwa duże i renomowane, jak i małe oraz średnie. Chodzi o to, żeby stworzyć swoisty "ekosystem" firm, gdzie sektor MSP będzie wspierany przez przedsiębiorstwa dysponujące potencjałem wiedzy i doświadczenia.

Poza tym, w budynku powstanie inkubator technologiczny, a więc miejsce przeznaczone dla firm typu start-up tak z Parku, jak i tych z zewnątrz. W inkubatorze znajdą one w pełni wyposażone powierzchnie z zapleczem biurowym i laboratoryjnym. Będą tam więc meble, komputery, obsługa sekretariatu, jak również finansowa i prawna. Nie trzeba też będzie wynajmować od razu jednego, czy kilku pokoi - zainteresowany będzie mógł korzystać nawet z pojedynczego biurka, jeśli tylko o tak niewielką powierzchnię będzie mu chodzić. W ten sposób do minimum będzie można ograniczyć koszty samej obsługi firmy, co dla startujących w biznesie jest bardzo istotne.

- Czy cena wynajęcia powierzchni wraz z całym tym serwisem, o którym Pan mówił, w tak nowoczesnym obiekcie będzie znacząco odbiegać od tej, która jest oferowana na rynku komercyjnych nieruchomości?

- Od ceny rynkowej, która obowiązuje w takich budynkach, dla firm innowacyjnych będziemy stosowali upust 30 proc. przez trzy lata wynajmu powierzchni. Jest to tzw. pomoc de minimis, do wysokości 200 tys. euro, którą to pomoc mała i średnia firma może otrzymać w świetle dzisiaj obowiązujących przepisów.

- Budynek jest wyposażany w bardzo nowoczesne zaplecze laboratoryjne. Co w tych laboratoriach się znajdzie?

- Będą tam dwa rodzaje laboratoriów. Pierwszy rodzaj to pomieszczenia, których infrastruktura będzie przygotowana na urządzenie w nich każdego specjalistycznego laboratorium przez samą firmę. Drugi rodzaj to kompletne i gotowe do świadczenia usług laboratoria, wyposażone w sprzęt i gwarantowaną obsługę fachowych pracowników.

Przeczytaj więcej

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA