PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Euro-Centrum chce być energetyczną wyspą - wywiad

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • 08 lis 2013 07:09

Euro-Centrum chce być energetyczną wyspą - wywiad

Już w styczniu 2014 r. wystartuje nowa inwestycje Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum. Jak w rozmowie z portalsamorzadowy.pl zapowiada Roman Trzaskalik - prezes Parku, to miejsce, gdzie powstanie cały ekosystem dla funkcjonowania firm.

REKLAMA

- W styczniu przyszłego roku budynek pasywny w Euro-Centrum otworzy swoje drzwi dla klientów. Jakie firmy wejdą do tego budynku i jakie zaplecze tam na nie czeka?

- W tym budynku mogą prowadzić działalność tylko firmy innowacyjne, z branż związanych z szeroko rozumianą energooszczędnością, a więc np. przedsiębiorstwa sektora IT budujące systemy wspierające poszanowanie energii, firmy z dziedziny automatyki, elektroniki, odnawialnych źródeł energii itp.

Znajdą się tam zarówno przedsiębiorstwa duże i renomowane, jak i małe oraz średnie. Chodzi o to, żeby stworzyć swoisty "ekosystem" firm, gdzie sektor MSP będzie wspierany przez przedsiębiorstwa dysponujące potencjałem wiedzy i doświadczenia.

Poza tym, w budynku powstanie inkubator technologiczny, a więc miejsce przeznaczone dla firm typu start-up tak z Parku, jak i tych z zewnątrz. W inkubatorze znajdą one w pełni wyposażone powierzchnie z zapleczem biurowym i laboratoryjnym. Będą tam więc meble, komputery, obsługa sekretariatu, jak również finansowa i prawna. Nie trzeba też będzie wynajmować od razu jednego, czy kilku pokoi - zainteresowany będzie mógł korzystać nawet z pojedynczego biurka, jeśli tylko o tak niewielką powierzchnię będzie mu chodzić. W ten sposób do minimum będzie można ograniczyć koszty samej obsługi firmy, co dla startujących w biznesie jest bardzo istotne.

- Czy cena wynajęcia powierzchni wraz z całym tym serwisem, o którym Pan mówił, w tak nowoczesnym obiekcie będzie znacząco odbiegać od tej, która jest oferowana na rynku komercyjnych nieruchomości?

- Od ceny rynkowej, która obowiązuje w takich budynkach, dla firm innowacyjnych będziemy stosowali upust 30 proc. przez trzy lata wynajmu powierzchni. Jest to tzw. pomoc de minimis, do wysokości 200 tys. euro, którą to pomoc mała i średnia firma może otrzymać w świetle dzisiaj obowiązujących przepisów.

- Budynek jest wyposażany w bardzo nowoczesne zaplecze laboratoryjne. Co w tych laboratoriach się znajdzie?

- Będą tam dwa rodzaje laboratoriów. Pierwszy rodzaj to pomieszczenia, których infrastruktura będzie przygotowana na urządzenie w nich każdego specjalistycznego laboratorium przez samą firmę. Drugi rodzaj to kompletne i gotowe do świadczenia usług laboratoria, wyposażone w sprzęt i gwarantowaną obsługę fachowych pracowników.

Przeczytaj więcej

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA