PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Euro Styl szykuje biurową ofensywę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 lut 2014 10:42

Ten rok będzie bardzo pracowity dla gdańskiej spółki deweloperskiej Euro Styl. Firma szykuje się do realizacji kolejnych projektów biurowych, nie tylko na Pomorzu - wyjaśnia w rozmowie z Propertynews.pl Mikołaj Konopka, wiceprezes zarządu, Euro Styl.

REKLAMA

Euro Styl planuje realizację projektu biurowego Tensor w Gdyni przy ul. Łużyckiej. Kompleks będzie się składał z trzech budynków o łącznej powierzchni najmu 19 tys. mkw. - Pierwszą fazę rozpoczynamy od budynku X o powierzchni 4,5 tys. mkw. Jego realizacja zakończy się w 2015 roku - zapowiada Mikołaj Konopka.

W połowie tego roku spółka chce rozpocząć kolejne przedsięwzięcie. - Będzie to dość nowatorski projekt biurowy na dawnych terenach Stoczni Gdańskiej. Utworzy go jeden budynek o powierzchni najmu 16 tys. mkw. Co ciekawe, nie będą to biura klasy A, tylko B, ale bardzo dobrze wyposażone, o wysokim standardzie. Inwestycja będzie się wiązać z przebudową istniejącego obiektu - opowiada Mikołaj Konopka.

Grupa Euro Styl planuje także wejście na mniejsze rynki regionalne, takie jak Olsztyn, gdzie widzi duże zapotrzebowanie na powierzchnie biurowe.

- W Olsztynie zbudujemy wielofunkcyjny kompleks Centaurus, który będzie się składał z części biurowej o powierzchni 6 tys., części hotelowej oraz usługowo-mieszkaniowej. Uzyskaliśmy już prawomocne pozwolenie na budowę. Obecnie przygotowujemy finansowanie projektu i tworzymy zespół do jego realizacji. Zakładamy, że prace rozpoczniemy w sierpniu br. - tłumaczy wiceprezes Euro Stylu.

Jak dodaje, ostatnie dwa lata pokazały, że dział komercjalizacji spółki jest skuteczny. Dwa zrealizowane już projekty biurowe, czyli Opera Office i BPH Office Park są w całości skomercjalizowane.

- Jeśli chodzi o projekt Tensor, rozmawiamy z najemcą, ale proces budowy rozpoczniemy niezależnie od efektu tych ustaleń, bo wierzymy, że Gdynia cierpi na brak powierzchni biurowej spełniającej wymogi branży BPO i SSC. Zakładamy, że skończymy budowę, osiągając wynajem na poziomie 70- proc. - mówi Konopka.

Jeśli chodzi o Olsztyn, firma będzie budować część biurową spekulacyjnie. - Mamy najemcę na część hotelową, a ze sprzedażą mieszkań nie będzie problemu, m.in. ze względu na świetną lokalizację - mówi.

Konopka zapytany o plany sprzedaży wybudowanych inwestycji twierdzi, że firma działa prężnie na rynku mieszkaniowym i zyski z tej działalności inwestuje w sektorze nieruchomości komercyjnych z przekonaniem, że to bezpieczna lokata kapitału.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA