PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Eurocentrum i Royal Wilanów sprzedane w 2016 roku?

  • Autor: PAP
  • 17 lis 2015 16:29

Eurocentrum i Royal Wilanów sprzedane w 2016 roku? Eurocentrum Office Complex

Capital Park chce sprzedać kompleksy biurowe Eurocentrum oraz Royal Wilanów w 2016 roku - poinformowali na wtorkowej konferencji prasowej przedstawiciele spółki. Dodali, że spółka nie planuje żadnych odpisów wartości nieruchomości na koniec roku.

REKLAMA

"Zakładamy, że sprzedaż Eurocentrum i Royal Wilanów nastąpi w przyszłym roku. Jesteśmy pewni, że zamkniemy sprzedaż Eurocentrum, ale tak jak wspomniałem, celem jest sprzedaż obu tych projektów" - powiedział na konferencji Marcin Juszczyk, dyrektor inwestycyjny spółki.

"W przypadku Eurocentrum proces sprzedaży już trwa, ale w przypadku Royal Wilanów pewne rozmowy i spotkania również już wystartowały. Zależy nam na zamknięciu tych procesów do końca przyszłego roku, tak aby zakończyły się one zanim będą zapadać nasze obligacje" - dodał.

W 2017 roku zapadają obligacje Capital Park o wartości 109 mln zł, zaś w 2018 roku o wartości 46 mln zł. Ponadto do spłaty spółce pozostają również kredyty bankowe.

Po 9-ciu miesiącach 2015 roku Capital Park miała 55,19 mln zł przychodów operacyjnych, 24,71 mln zł kosztów operacyjnych oraz 34,56 mln zł straty netto.

Wartość portfela nieruchomości spółki na koniec III kwartału wzrosła do 1,8 mld zł z 1,6 mld zł na koniec roku 2014.

Wartość aktywów netto (NAV) na akcję wzrosła w III kwartale do 8,3 zł z 8,25 zł na koniec II kwartału.

Dyrektor inwestycyjny Capital Park podkreślił, że spółka chce zachować mniejszościowe udziały w sprzedawanych projektach, jak również nimi zarządzać.

Michał Koślacz, dyrektor finansowy spółki, podkreślił, że w IV kwartale wartość portfela nieruchomości Capital Park powinna wzrosnąć, a na koniec roku spółka nie planuje żadnych odpisów wartości nieruchomości.

"NAV na akcję nam rośnie i liczymy, że ta tendencja zostanie utrzymana. Nie przewidujemy żadnych odpisów nieruchomości na koniec roku. Wartość naszego portfela nieruchomości w III kw. wzrosła, a ze względu na budowę Eurocentrum Delta spodziewamy się wzrostów również w IV kw." - powiedział.

"W kolejnych kwartałach powinniśmy obserwować natomiast stabilizację, dopóki nie rozpoczniemy realizacji Norblina. Pracujemy obecnie nad finansowaniem tego projektu. Ten proces wygląda pozytywnie, mamy term-sheet z bankami i na przełomie roku powinniśmy mieć ustalone warunki" - dodał.

W ocenie Marcina Juszczyka perspektywy dla rynku w kolejnych kwartałach są umiarkowanie optymistyczne.

"Po trzecim kwartale pojawiły się bardzo optymistyczne raporty JLL i Cushman and Wakefield, które wskazują, że popyt brutto w Warszawie jest na rekordowym poziomie. Rzeczywiście, po III kwartale zarówno popyt brutto, jak i netto rośnie i już jest lepiej, niż w całym 2014 roku" - powiedział.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA