PARTNERZY
PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Europa Capital Fund IV nie kupi już więcej nieruchomości

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 sty 2016 14:46

Europa Capital Fund IV nie kupi już więcej nieruchomości Fot. Fotolia

Fundusz Europa Capital Fund IV kończy proces inwestowania w nieruchomości. Wydano prawie wszystko z łącznej kwoty 1 mld euro.

REKLAMA

Fundusz Europa Capitals Fund IV został zamknięty w 2014 roku. Założenia projektu przewidywały wydanie 1 mld euro na inwestycje. Na przełomie 2015 i 2016 roku udało się zrealizować praktycznie cały plan.

W ciągu ponad roku zakupiono nieruchomości w Wielkiej Brytanii, Danii, Holandii, Hiszpanii, Czechach, Francji i na Węgrzech.

Fundusz działa w sektorze biurowym, handlowym i przemysłowym. Do głównych akwizycji należy m.in. kupno centrum handlowego w Corby na terenie Wielkiej Brytanii (100 mln euro) czy biurowca w Czechach (43 mln euro).

Projekt już teraz odzyskuje zainwestowany kapitał. W 2015 roku sprzedano centrum handlowe we Francji. Zysk z transakcji wyniósł ponad 100 mln euro.

Jak podaje zarząd Europa Capital, obecnie największy nacisk zostanie położony na kolejny fundusz inwestujący w nieruchomości komercyjne. Przypomnijmy, firma działa od 20 lat i jak do tej pory zrealizowała 90 transakcji o łącznej wartości 9 mld euro. W Polsce obecna była jako inwestor Poznań City Center. Dziś w portfelu posiada m.in. Spektrum Tower w Warszawie.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA