PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Europa Capital ma pieniądze na nowe inwestycje. Bierze pod uwagę także Polskę

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 02 lut 2018 08:53

Europa Capital ma pieniądze na nowe inwestycje. Bierze pod uwagę także Polskę Fot. Fotolia

Europa Capital pozyskała 716 milionów euro za swój piąty flagowy ogólnoeuropejski fundusz. Europa Fund V będzie koncentrował się głównie na największych rynkach europejskich w Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech, ale - jak zapewnia - będzie starał się inwestować również na mniejszych, ale równie ważnych rynkach, takich jak Polska, Dania i Hiszpania.

REKLAMA

W funduszu ulokowało kapitał 17 międzynarodowych inwestorów instytucjonalnych, głównie z prywatnych i państwowych programów emerytalnych, przy silnym wsparciu klientów z Europy, Ameryki Północnej i Australii, a ponad 50 proc. obowiązań pochodzi od współpracujących już wcześniej z Europa Capital inwestorów.

- Cieszymy się, że otrzymaliśmy tak silne wsparcie od dużej liczby obecnych inwestorów, a także nawiązaliśmy wiele nowych relacji z klientami - skomentował Jason Oram, partner w Europa Capital.

Europa Fund V przeznaczył już ponad 40 proc. pozyskanego kapitału na 10 inwestycji w sześciu krajach. Przyszła strategia inwestycyjna będzie skierowana również do tradycyjnych sektorów nieruchomości i może prowadzić do niewielkich inwestycji w innych sektorach, takich jak hotele. Do tej pory prawie 75 proc. inwestycji dotyczyło sektorów biurowego i mieszkalnego, na rynkach, na których występuje niedobór podaży i duży popyt najemców.

Fundusz Europa Fund V został uruchomiony w 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Workplace Solutions Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - RD BUD

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA