PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Europa Centralna wciąż przyciąga inwestorów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 kwi 2015 10:57

Europa Centralna wciąż przyciąga inwestorów James Chapman, Cushman & Wakefield

Utrzymuje się wysoki poziom aktywności inwestycyjnej na najważniejszych rynkach nieruchomości komercyjnych Europy Środkowej. W pierwszym kwartale 2015 r. zainwestowano łącznie 1,3 mld euro, czyli prawie tyle samo, co w analogicznym okresie rok wcześniej. Zważywszy na skalę zainteresowania i aktywność inwestorów wartość transakcji inwestycyjnych w bieżącym roku może przekroczyć ubiegłoroczny poziom.

REKLAMA

- Naszym zdaniem utrzyma się zainteresowanie głównymi rynkami regionu oferującymi wzrost i stabilny popyt, a zwłaszcza Polską. W poszukiwaniu okazji inwestycyjnych inwestorzy decydują się na aktywa wysokiej jakości w mniejszych miastach w Polsce, Czechach i na Słowacji, a także w Budapeszcie i Bukareszcie. Zyskają na tym wszystkie sektory, ale w porównaniu z ubiegłym rokiem najbardziej zyska sektor nieruchomości handlowych dzięki wzrostowi popytu konsumpcyjnego w wyniku rosnącej siły nabywczej - tłumaczy James Chapman, partner i dyrektor Grupy Rynków Kapitałowych w Europie Środkowej w firmie Cushman & Wakefield.

Pierwszy kwartał bieżącego roku był wyjątkowo udany dla rynku czeskiego, na którym sfinalizowano transakcje o wartości 800 mln euro (głównie w sektorze nieruchomości handlowych i magazynowych), co oznacza wzrost obrotów rok do roku aż o 228 proc. W tym czasie została zawarta największa w historii Czech transakcja na rynku nieruchomości, jaką było nabycie udziałów większościowych w praskim centrum handlowym Palladium przez Union Investment za ok. 570 mln euro. Z kolei drugą największą transakcją pierwszego kwartału w Europie Środkowej był zakup parku logistycznego w Pradze przez fundusz LOGISTIS zarządzany przez AEW Europe za 150 mln euro. Nieruchomość ta obejmuje wolno stojący magazyn dystrybucyjny, które obecnie jest w budowie i został już w całości wynajęty przez koncern Amazon. Po ukończeniu prac obiekt zostanie włączony do europejskiej sieci realizacji zamówień przez Amazon.

Strefa premium - propertynews.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA