PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Excel to przeżytek. Na czym pracują agenci?

 • Autor: Piotr Barski
 • 07 gru 2016 17:27

Excel to przeżytek. Na czym pracują agenci? Piotr Barski, specjalista w Dziale Badań Rynku, NAI Estate Fellows

Duża konkurencja na rynku nieruchomości komercyjnych, walka o klienta oraz liczba ofert powodują, że agenci, aby wybrać jak najlepszą i jak najbardziej atrakcyjną ofertę, w krótkim przedziale czasu muszę przetworzyć duże ilości informacji. Z pomocą przychodzi specjalne oprogramowanie dedykowane dla agencji nieruchomości.

REKLAMA

Excel? Passe!

Niewątpliwie w niepamięć odeszły czasy, kiedy to w każdej agencji nieruchomości większość danych przetrzymywano w formie arkuszy programu Microsoft Excel, i chodź narzędzie to jest
i prawdopodobnie jeszcze długo będzie niezastąpionym kompanem każdego biznesu, biura nieruchomości od pewnego czasu starają się iść z duchem czasu korzystając z dedykowanych produktów, jakimi są specjalnie przygotowane pod ich potrzeby programy, uwzględniające specyfikę branży. Rynek oferuje kompleksowe rozwiązanie łączące w sobie elementy bazy danych, CRM, często również w połączeniu z responsywną stroną www.

Oprogramowanie „szyte na miarę”. Czyli jakie?

Na rynku dostępnych jest kilkanaście programów w języku polskim. To, co tak naprawdę odróżnia poszczególne propozycje, to detale: szata graficzna, interfejs oraz parametr stricte subiektywny, czyli intuicyjność w poruszaniu się po programie. Paleta podstawowych funkcjonalność jest bardzo zbliżona – przede wszystkim programy te odpowiadają potrzebom agencji związanym z zarządzaniem bazami ofert. Gromadzenie, przetwarzanie i szybki dostęp do wypracowanej bazy przekładają się na natychmiastową reakcję na linii agent-klient. W przestrzeni rosnącej konkurencji, prędkość z jaką agent jest w stanie wystosować pełną i aktualną ofertę dla wpływającego zapytania staje się kluczową zmienną dla wzrostu biznesu.

Każdy specjalista od marketingu wie, jak ważne jest obecnie dbanie o rozpoznawalność marki. Rzeczą podstawową dla biur pośredniczących w transakcjach najmu i sprzedaży nieruchomości jest widoczność oferowanych powierzchni/budynków na portalach ogłoszeniowych. Dostawcy dedykowanych programów również i w tym przypadku wychodzą naprzeciw oczekiwań agencji oferując opcję gromadzenia danych z jednoczesnym wariantem ich eksportu na portale. Jest to niewątpliwie ogromna oszczędność czasu i wysiłku – oferta uzupełniona w systemie od razu jest gotowa do eksportu na stronę bez konieczności dodatkowych modyfikacji czy logowania się każdorazowo do poszczególnych serwisów.

W parze z dedykowanym oprogramowaniem warto zainwestować również w nowoczesną stronę www. Współcześnie strona internetowa firmy jest jednym z najważniejszych elementów kreowania wizerunku. Warto by jej estetyka oraz funkcjonalność odpowiadały potrzebom gości, którzy ją odwiedzają. Sprzężenie strony wraz z bazą powierzchni oferowanych przez agencję to ogromne ułatwienie zarówno dla agentów jak i dla klientów, którzy w łatwy i szybki sposób znajdą na niej aktualne informacje o ofercie.

 • 1
 • 2
 • Robert 2016-12-09 15:28:38
  Żadne nowe oprogramowanie, szyte na miarę czy nie, nie zaoferuje takiej elastyczności i zarazem kompleksowości analizy jak MS Excel w dobrych rękach.
 • Mirek 2016-12-08 15:39:27
  No, no.
  Należy szczerze współczuć autorowi tekstu. Bardzo musiał się Pan napracować nad tym artykułem bo zwracając uwagę na treść to jest on spóźniony jakieś 10 lat więc zapewne tyle Pan nad nim pracował.
  A teraz prosimy o coś bardziej aktualnego i na czasie.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions Partner serwisu - Zinel

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA