PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Facebook wejdzie do Polski. Szuka lokalizacji na biuro

  • Autor: PAP/ Gazeta Prawna
  • 20 sty 2012 11:32

Potentat planuje założenie u nas swojego oddziału. Marketingowcy z Wrocławia zaczęli akcję, by filia Facebooka powstała właśnie w ich mieście - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

REKLAMA

Do tej pory za Polskę odpowiadał oddział Facebooka w Dublinie. Jednak miliony użytkowników i kilkadziesiąt tysięcy firmowych fanpage'y przekonały amerykańską firmę z Palo Alto do wejścia na nasz rynek. Jeszcze nie wiadomo ile osób znajdzie w polskim oddziale zatrudnienie, ani w którym mieście się znajdzie, ale polska branża marketingowa już zaciera ręce.

"O tym, że jest potrzeba, i to realna rynkowa, także biura w Polsce, wiadomo praktycznie od dwóch lat, kiedy polska społeczność zaczęła bardzo szybko przyrastać" - mówi Anna Robotycka z FaceAddicted. Pod koniec 2009 r. polskich kont w tym portalu było ledwie trochę ponad milion, a obecnie ich liczba przekroczyła już 7,5 mln.

"Przedstawiciele firmy z oddziału w Dublinie, który do tej pory odpowiadał za nasz kraj, w ostatnich kilku tygodniach odwiedzili agencje marketingowe i interaktywne specjalizujące się w mediach społecznościowych i nie ukrywali, że celem jest przygotowanie gruntu pod własne biuro" - dodaje Robotycka.

O inwestycji, choć nadal nie jest oficjalna, zaczyna się robić w środowisku coraz głośniej. Pojawiła się już nawet akcja na Facebooku "Wybieram Wrocław". "Pomysł poparł prezydent Rafał Dutkiewicz, a na początku przyszłego tygodnia tę petycję prześlemy do centrali Facebooka" - mówi Bartosz Idzikowski, współorganizator akcji.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA