PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Fineos utworzy w Gdańsku biuro do obsługi całego regionu

  • Autor: PAP
  • 06 cze 2013 21:24

Gdańskie centrum obsługi oprogramowania irlandzkiej firmy informatycznej Fineos będzie się rozwijać i utworzy nowe miejsca pracy dla specjalistów - poinformowano w czwartek podczas otwarcia nowej siedziby tej firmy w mieście.

REKLAMA

Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz ocenił, że międzynarodowe firmy z branży technologicznej, jak np. Fineos wybierają Gdańsk na swoją siedzibę z uwagi na wysoko wykwalifikowanych pracowników oraz wsparcie oferowane zagranicznym inwestorom przez miasto. Zapewnił, że "miasto nadal będzie zachęcać firmy do inwestowania w regionie i wspierać je w rozwijaniu swojej działalności".

Urząd Marszałkowski woj. pomorskiego poinformował, że "pomorski rynek IT cechuje duża dynamika wzrostu a region stał się ośrodkiem teleinformatycznym, gdzie 4 tysiące spółek z branży zatrudnia 20 tysięcy osób".

Dyrektor generalny firmy, Michael Kelly podkreślił, że istniejące od 2009 roku biuro Fineos w Polsce jest jednym z czterech na całym świecie. Pozostałe są w Dublinie, Bostonie i w Melbourne.

Dodał, że biuro w Gdańsku będzie stanowić bazę do obsługi w przyszłości całego regionu. W Gdańsku Fineos zatrudnia 24 osoby i do końca roku ma przyjąć do pracy kolejnych 6 specjalistów ds. technologii i oprogramowania. Nowe biuro pozwala na zatrudnienie jeszcze 10 osób.

Dyrektor gdańskiego biura, Lech Babuła zaznaczył, że o wyborze Gdańska zdecydowała m.in. dostępność kadry z wykształceniem technicznym, rozwój infrastruktury oraz dobre połączenie komunikacyjne z Irlandią.

Fineos działa na rynku oprogramowania do obsługi roszczeń w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych i na życie. Z oprogramowania tworzonego przez firmę korzystają firmy ubezpieczeniowe, głównie z krajów anglosaskich np. Cigna, New York Life i Assurant. Fineos specjalizuje się także w zakresie oprogramowania do obsługi roszczeń w ramach rządowych programów wypadkowych i odszkodowawczych.

Firma obsługuje ok. 50 dużych firm w 9 krajach na świecie. Obecnie zatrudnia w swoich czterech biurach 350 osób. Do końca roku ta liczba ma wzrosnąć do 400.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA