PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Fineos utworzy w Gdańsku biuro do obsługi całego regionu

  • Autor: PAP
  • 06 cze 2013 21:24

Gdańskie centrum obsługi oprogramowania irlandzkiej firmy informatycznej Fineos będzie się rozwijać i utworzy nowe miejsca pracy dla specjalistów - poinformowano w czwartek podczas otwarcia nowej siedziby tej firmy w mieście.

REKLAMA

Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz ocenił, że międzynarodowe firmy z branży technologicznej, jak np. Fineos wybierają Gdańsk na swoją siedzibę z uwagi na wysoko wykwalifikowanych pracowników oraz wsparcie oferowane zagranicznym inwestorom przez miasto. Zapewnił, że "miasto nadal będzie zachęcać firmy do inwestowania w regionie i wspierać je w rozwijaniu swojej działalności".

Urząd Marszałkowski woj. pomorskiego poinformował, że "pomorski rynek IT cechuje duża dynamika wzrostu a region stał się ośrodkiem teleinformatycznym, gdzie 4 tysiące spółek z branży zatrudnia 20 tysięcy osób".

Dyrektor generalny firmy, Michael Kelly podkreślił, że istniejące od 2009 roku biuro Fineos w Polsce jest jednym z czterech na całym świecie. Pozostałe są w Dublinie, Bostonie i w Melbourne.

Dodał, że biuro w Gdańsku będzie stanowić bazę do obsługi w przyszłości całego regionu. W Gdańsku Fineos zatrudnia 24 osoby i do końca roku ma przyjąć do pracy kolejnych 6 specjalistów ds. technologii i oprogramowania. Nowe biuro pozwala na zatrudnienie jeszcze 10 osób.

Dyrektor gdańskiego biura, Lech Babuła zaznaczył, że o wyborze Gdańska zdecydowała m.in. dostępność kadry z wykształceniem technicznym, rozwój infrastruktury oraz dobre połączenie komunikacyjne z Irlandią.

Fineos działa na rynku oprogramowania do obsługi roszczeń w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych i na życie. Z oprogramowania tworzonego przez firmę korzystają firmy ubezpieczeniowe, głównie z krajów anglosaskich np. Cigna, New York Life i Assurant. Fineos specjalizuje się także w zakresie oprogramowania do obsługi roszczeń w ramach rządowych programów wypadkowych i odszkodowawczych.

Firma obsługuje ok. 50 dużych firm w 9 krajach na świecie. Obecnie zatrudnia w swoich czterech biurach 350 osób. Do końca roku ta liczba ma wzrosnąć do 400.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA