PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Firma Asseco Data Systems otworzyła siedzibę w Gdyni

  • Autor: PAP
  • 26 lut 2016 16:53

Firma Asseco Data Systems otworzyła siedzibę w Gdyni fot. Fotolia

Jedna z największych polskich firm IT, Asseco Data Systems ma swoją siedzibę w Gdyni - ogłoszono w piątek. Obecnie spółka zatrudnia 700 osób, a do lipca ma to być ok. tysiąca w dziesięciu lokalizacjach. Na ten rok wartość sprzedaży szacowana jest na 450 mln zł.

REKLAMA

Asseco Data Systems (ADS) powstało z połączenia sześciu polskich firm z Grupy Asseco - ADH-Soft, CK Zeto Łódź, Combidata Poland, Z.U.I Otago, PI Zeto Bydgoszcz oraz Unizeto Technologies. ADS dostarcza produkty i usługi IT, a także rozwiązania infrastruktury teleinformatycznej. Poza Gdynią posiada oddziały również w 9 innych lokalizacjach, m.in. w Gdańsku, Bydgoszczy, Łodzi, Szczecinie, Katowicach i Warszawie.

Prezes Asseco Poland, Adam Góral podczas konferencji prasowej w Gdyni inaugurującej działalność Asseco Data Systems zwrócił uwagę, że lokalizując siedzibę firmy w Gdyni "spłaca dług" wobec tego miasta. W 2007 r. Asseco (z siedzibą w Rzeszowie) kupiło Prokom, wówczas jedną z najbardziej znanych i najważniejszych firm w Gdyni.

Przyznał, że na siedzibę nowej spółki proponowano m.in. Bydgoszcz, Łódź, Szczecin. "Mamy zobowiązanie w stosunku do Gdyni i dziś ogłaszam, że od 1 stycznia duża firma złożona z firm o świetnej historii działa w Gdyni i będzie tutaj płaciła podatki; to, co zabraliśmy, to dziś oddajemy" - tłumaczył.

Góral przyznał, że chciałby, aby nowa firma na rynku międzynarodowym stała się "takim mniejszym Asseco".

Prezes Asseco Data Systems, Andrzej Dopierała podczas konferencji prasowej w Gdyni tłumaczył, że dzięki połączeniu spółki, które wcześniej działały samodzielnie będą miały lepsze możliwości rozwoju, będą bardziej konkurencyjne. Liczy, że nowej firmie łatwiej będzie też eksportować swoje produkty i usługi. "Tym pojedynczym spółkom nie było łatwo przebić się ze swoją ofertą do spółek z innych krajów" - tłumaczył. Przyznał, że spółka "ma aspiracje eksportowe, bo dlaczego firma z Polski miałaby się skupiać tylko na rynku polskim".

Podał, że ADS chce być liderem w zakresie rozwiązań dla samorządów oraz rozwiązań cyber-bezpieczeństwa (podpis elektroniczny i certyfikaty bezpieczeństwa) w Polsce i rozszerzać te działalności na inne kraje.

Mówiąc o skali firmy podał, że "wyniki na ten rok to 450 mln zł sprzedaż, ok. 40 mln EBITDA, ok. tysiąca osób zatrudnionych i biura w 10 miastach w Polsce". "Tysiącosobowa firma w branży IT, która robi wynik 40 mln EBITDA to może nie jest pierwsza piątka, ale pierwsza siódemka" - argumentował. Podkreślił, że "spółka jest częścią Grupy Asseco, czyli polskiej firmy informatycznej znanej na całym świecie". Zauważył, że "nowej spółce łatwiej będzie pozyskać teraz dobrych pracowników, mając brand Asseco niż jak te spółki działały oddzielnie".

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - RD BUD partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA