PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Firma IT powiększa biuro w Krakowie

  • Autor: propertynews.pl
  • 30 mar 2016 11:24

Firma IT powiększa biuro w Krakowie Vinci Office Center w Krakowie

Akamai, w ramach renegocjacji umowy, powiększa biuro w Vinci Office Center w Krakowie. To piąta największa umowa najmu w tym mieście w ubiegłym roku.

REKLAMA

W negocjacjach najemcę reprezentowała firma doradcza Cushman & Wakefield.

Akamai Technologies, Inc. jest firmą z sektora IT oferującą usługi w zakresie dostarczania treści, tzw. CDN (content delivery network), oraz przechowywania i przetwarzania danych w chmurze obliczeniowej, umożliwiające szybkie i bezpieczne funkcjonowanie stron internetowych. Firma została założona w 1998 r. w Stanach Zjednoczonych. Dziś obsługuje serwery w 116 krajach na świecie, zarządzając tym samym około 30 proc. całego ruchu w internecie. W 2011 r. firma otworzyła w Krakowie główne europejskie centrum technologiczne o powierzchni 900 mkw., po dwóch latach powiększyła je do 1400 mkw. W 2015 r. firma zdecydowała się wynająć znacznie więcej powierzchni biurowej i docelowo pracownicy będą mieli do dyspozycji aż 7,5 tys. mkw. Jest to piąta największa umowa najmu w Krakowie w ubiegłym roku.

- Bardzo się cieszymy, że zwiększamy naszą obecność w Krakowie, w którym mamy obecnie największe biuro w Europie. W minionym roku nasze krakowskie centrum obsługi technicznej i klientów zatrudniające utalentowanych pracowników zostało uznane przez Great Place To Work Institute za jednego z 10 najlepszych pracodawców w Polsce – mówi Erica Chapman, wiceprezes ds. globalnych nieruchomości i wydajności miejsc pracy w firmie Akamai.

Vinci Office Center to nowoczesny biurowiec klasy A, oddany do użytku w 2010 roku. Budynek dysponuje czternastoma kondygnacjami, w tym dwoma podziemnymi, oferuje 28 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Biurowiec wyposażono w nowoczesne systemy telekomunikacyjne i systemy bezpieczeństwa.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA