PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Firma specjalizująca się w technologii medycznej najemcą Green Towers

  • Autor: Propertynews.pl
  • 02 lip 2012 14:26

Firma specjalizująca się w technologii medycznej najemcą Green Towers

Do wrocławskiego biurowca Green Towers firma BD wprowadzi się w wrześniu br. To kolejny najemca w pierwszym z dwóch biurowców należących do firmy Skanska.

REKLAMA

Jak powiedział Wim De Jonge, dyrektor ds. obsługi klientów w Europie, BD.: - Nowe centrum usług pozwoli nam na bardziej efektywną działalność w regionie, co w rezultacie przełoży się na jeszcze wyższej jakości usługi oferowane klientom BD. - Dobra infrastruktura, wsparcie ze strony polskich władz, a także zdolni i zmotywowani ludzie o doskonałej znajomości języków obcych to główne czynniki, które zadecydowały o tym, że na lokalizację naszego centrum usług wybraliśmy Wrocław - dodał.

To nie pierwsze umowy najmu, jakie Skanska podpisała w ostatnich miesiącach. Ostatnie kontrakty zawarto m.in. z Dolby, grupą Medicover oraz firmą Talex. Pierwsi najemcy, Ernst & Young oraz Grupa Allegro, wprowadzili się do budynku A w połowie kwietnia 2012 r.

Obecnie trwa budowa drugiego biurowca w kompleksie, którego oddanie do użytku przewidziane jest na przełom 2012 i 2013 roku. Jak informują przedstawiciele firmy, trwają negocjacje z potencjalnymi najemcami.

Firma BD (Becton, Dickinson and Company) ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych i obecna jest w ponad 50 krajach. Jest światowym liderem w dziedzinie technologii medycznej. Firma zajmuje się produkcją i sprzedażą szerokiej gamy produktów medycznych oraz urządzeń wykorzystywanych w służbie zdrowia, sprzętu laboratoryjnego i diagnostycznego.

Green Towers to kompleks biurowy klasy A. Projekt został już precertyfikowany w systemie oceny budynków zrównoważonych LEED.

Green Towers składać się będzie z dwóch dziesięciokondygnacyjnych budynków biurowych, których łączna powierzchnia najmu wyniesie 23 300 mkw.

Został zaprojektowany przez Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o. o. z Wrocławia, a generalnym wykonawcą obiektu jest Skanska SA.

Za komercjalizację odpowiedzialna jest Skanska Property Poland.

Budowa Green Towers rozpoczęła się w kwietniu 2010 roku, a pierwszy etap inwestycji został oddany do użytku w marcu 2012 roku. Zakończenie budowy drugiej części kompleksu Green Towers o powierzchni najmu wynoszącej około 11 600 mkw. zaplanowano na przełom 2012 i 2013 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA