PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Firma specjalizująca się w technologii medycznej najemcą Green Towers

  • Autor: Propertynews.pl
  • 02 lip 2012 14:26

Firma specjalizująca się w technologii medycznej najemcą Green Towers

Do wrocławskiego biurowca Green Towers firma BD wprowadzi się w wrześniu br. To kolejny najemca w pierwszym z dwóch biurowców należących do firmy Skanska.

REKLAMA

Jak powiedział Wim De Jonge, dyrektor ds. obsługi klientów w Europie, BD.: - Nowe centrum usług pozwoli nam na bardziej efektywną działalność w regionie, co w rezultacie przełoży się na jeszcze wyższej jakości usługi oferowane klientom BD. - Dobra infrastruktura, wsparcie ze strony polskich władz, a także zdolni i zmotywowani ludzie o doskonałej znajomości języków obcych to główne czynniki, które zadecydowały o tym, że na lokalizację naszego centrum usług wybraliśmy Wrocław - dodał.

To nie pierwsze umowy najmu, jakie Skanska podpisała w ostatnich miesiącach. Ostatnie kontrakty zawarto m.in. z Dolby, grupą Medicover oraz firmą Talex. Pierwsi najemcy, Ernst & Young oraz Grupa Allegro, wprowadzili się do budynku A w połowie kwietnia 2012 r.

Obecnie trwa budowa drugiego biurowca w kompleksie, którego oddanie do użytku przewidziane jest na przełom 2012 i 2013 roku. Jak informują przedstawiciele firmy, trwają negocjacje z potencjalnymi najemcami.

Firma BD (Becton, Dickinson and Company) ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych i obecna jest w ponad 50 krajach. Jest światowym liderem w dziedzinie technologii medycznej. Firma zajmuje się produkcją i sprzedażą szerokiej gamy produktów medycznych oraz urządzeń wykorzystywanych w służbie zdrowia, sprzętu laboratoryjnego i diagnostycznego.

Green Towers to kompleks biurowy klasy A. Projekt został już precertyfikowany w systemie oceny budynków zrównoważonych LEED.

Green Towers składać się będzie z dwóch dziesięciokondygnacyjnych budynków biurowych, których łączna powierzchnia najmu wyniesie 23 300 mkw.

Został zaprojektowany przez Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o. o. z Wrocławia, a generalnym wykonawcą obiektu jest Skanska SA.

Za komercjalizację odpowiedzialna jest Skanska Property Poland.

Budowa Green Towers rozpoczęła się w kwietniu 2010 roku, a pierwszy etap inwestycji został oddany do użytku w marcu 2012 roku. Zakończenie budowy drugiej części kompleksu Green Towers o powierzchni najmu wynoszącej około 11 600 mkw. zaplanowano na przełom 2012 i 2013 roku.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA