PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Firma Vastint szuka nowych okazji

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 sie 2015 11:43

Firma Vastint szuka nowych okazji Business Garden Warszawa

Vastint, czyli deweloperskie ramię Inter IKEA szuka nowych okazji do inwestowania w Polsce. Chodzi o projekty biurowe, mieszkaniowe i hotelowe.

REKLAMA

Firma Vastint prowadzi obecnie trzy projekty deweloperskie Business Garden. To inwestycje w Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. 

Na początku sierpnia firma zakończyła budowę poziomu "0" w projekcie we Wrocławiu. Obecnie na budowie trawa montaż konstrukcji nadziemnej, w większości wykonywanej z elementów prefabrykowanych. Planowany termin oddania inwestycji do użytku to koniec 2016 roku.

W tym momencie Vastint nie podpisał jeszcze żadnych umów najmu na powierzchnię. - Choć konstrukcja dopiero wychodzi z ziemi, projekt już budzi spore zainteresowanie, co przekłada się na liczbę kierowanych do nas zapytań. Prowadzimy wstępne rozmowy z kilkoma firmami i liczymy, że będziemy mogli niebawem poinformować o pierwszych umowach najmu na powierzchnie biurowe - tłumaczy Ewa Łydkowska, Marketing Manager w Vastint.

Brak umów najmu nie jest problemem. - Strategia inwestycyjna Vastint zakłada realizację projektów biurowych bez finansowania zewnętrznego. Oznacza to, że nie jesteśmy zmuszeni do uzyskania wymaganego przez banki pre-letu - zaznacza Łydkowska.

W kwietniu br. do użytku oddano Business Garden w Poznaniu. Na etapie budowy jest także drugi etap Business Garden Warszawa. 

Firma Vastint swoje inwestycje realizuje etapowo. - W najbliższym czasie nie planujemy nowych inwestycji biurowych. Skupiamy się głównie na realizacji rozpoczętych pod koniec ubiegłego roku etapów kompleksów Business Garden w Warszawie i Wrocławiu. Jesteśmy także mocno zaangażowaniu w proces komercjalizacji nowo wybudowanego Business Garden w Poznaniu. - tłumaczy przedstawicielka Vastint.

- Konkretne decyzje w sprawie rozpoczęcia kolejnych etapów tych inwestycji zostaną podjęte przy uwzględnieniu sytuacji rynkowej po zakończeniu procesu budowlanego - dodaje Ewa Łydkowska.

Jednocześnie firma analizuje możliwość realizacji następnych budynków. - Firma Vastint planuje dalszy rozwój działalności na terenie Polski poprzez zakup nowych terenów inwestycyjnych, głównie w dużych miastach regionalnych, oraz realizację kolejnych projektów biurowych, mieszkaniowych i hoteli. W tym momencie nie możemy jednak informować o szczegółach działań - tłumaczy Łydkowska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA