PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Firmy z sektora IT stworzą ponad 50 miejsc pracy w Tarnowie

  • Autor: PAP
  • 23 sty 2015 15:43

Dwie krajowe firmy z sektora informatycznego zatrudnią ponad 50 pracowników w swych nowych przedsięwzięciach biznesowych, które powstaną na terenie Tarnowskiego Klastra Przemysłowego. Negocjacje z kolejnymi pięcioma inwestorami są na etapie listów intencyjnych.

REKLAMA

Jak poinformował prezes TKP Rafał Działowski podczas piątkowej konferencji prasowej, wśród inwestorów, którzy zdecydowali się na inwestycje w Tarnowie są firma informatyczna Sfinnova oraz firma SecurePro, która zajmuje się bezpieczeństwem informacji i systemów informatycznych. Pierwsza z nich zapowiedziała stworzenie co najmniej 40 miejsc pracy, a druga - co najmniej 11.

"Procesy rekrutacyjne rozpoczną się w kwietniu tego roku" - zapowiedział Działowski.

Według niego siedziba firm w Tarnowie będzie się mieścić w remontowanym właśnie budynku dawnej szkoły przy ul. Kochanowskiego. W przyszłości zlokalizowane mają tam zostać kolejne inwestycje z sektora IT i call-center.

Prezes Działowski zapowiedział, że w końcowej fazie negocjacji znajdują się rozmowy z pięcioma innymi podmiotami zainteresowanymi zlokalizowaniem swoich biznesów w Tarnowie. Wśród nich jest m.in. Grupa DataContact, która planuje uruchomienie tam call-center. Na początek powstanie 150 stanowisk pracy, a docelowo - do 220.

"W trakcie negocjacji są jeszcze dwie firmy z sektora IT oraz dwie reprezentujące sektor logistyczny i mechatronikę. Liczymy, że w najbliższym czasie będą podpisywane umowy" - dodał.

Jak zauważył zaangażowany w negocjacje poseł PO Robert Wardzała, takich miast średniej wielkości jak Tarnów, które próbują ściągnąć do siebie inwestorów i stworzyć nowe miejsca pracy jest wiele w Polsce. "Ta walka dość mocno trwa" - ocenił.

"Każde działanie rozwiązujące problem braku pracy jest bardzo potrzebne. Część mieszkańców Tarnowa z tego powodu decyduje się na emigrację, a my chcemy żeby miasto to nie wyludniało się, żeby młodzież, która kończy studia znalazła tu godne warunki do życia" - zaznaczył.

Według danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie bezrobocie we wschodniej części Małopolski należy do najwyższych w regionie. Na koniec listopada 2014 r. wynosiło ono od 9,3 proc. w Tarnowie do 12,9 proc. w powiecie tarnowskim i 16,8 proc. w powiecie dąbrowskim. W całej Małopolsce stopa bezrobocia wyniosła 9,7 proc.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA