PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Francuska firma wybuduje biurowiec we Wrocławiu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 sty 2014 18:21

Francuska firma wybuduje biurowiec we Wrocławiu

W lutym br. wystartują prace przy budowie biurowca zlokalizowanego przy ul. Dubois we Wrocławiu. Obiekt powstanie tuż nad brzegiem Odry. Inwestorem projektu jest francuska firma Nacarat

REKLAMA

Biurowiec jest częścią inwestycji komercyjno - mieszkaniowej zlokalizowanej w jednej z dzielnic Wrocławia. Działka, na której powstanie jest własnością firmy Nacarat Polska, która tuż obok realizuje projekt Kurkowa 14. Prace nad biurowcem rozpoczną się w lutym 2014.

Dubois 41 będzie funkcjonalnym biurowcem klasy A zaprojektowanym przez zespół architektów i inżynierów z Maćków Pracownia Projektowa. Przednia fasada i główne wejście do budynku podkreślone jest przez publiczny plac. Jego zachodnia część zwrócona jest w stronę Odry. Od północnej strony budynek sąsiaduje z kompleksem mieszkaniowym budowanym przez tego samego inwestora.

Budynek będzie miał 7 kondygnacji i podziemny parking na 75 miejsc. Elewacja wyłożona będzie aluminium, szkłem i okładzinami kompozytowymi. Łącznie, na najemców będzie czekać 6800 mkw. powierzchni biurowej oraz 700 mkw. powierzchni usługowej do wynajęcia. Jak w rozmowie z Propertynews.pl zapowiadają przedstawiciele inwestora, w obiekcie znajdzie się miejsce m.in. dla najemcy z branży gastronomicznej.

Dubois 41 spełni wszystkie techniczne wymagania stawiane budynkom certyfikowanych w BREEAM. Budynek dzieli 15 minutowy spacer do wrocławskiego Rynku (800 metrów w linii prostej). W sąsiedztwie biurowca znajduje się 8 przystanków komunikacji miejskiej, które zapewniają dostęp do 7 linii tramwajowych i 10 autobusowych. To pierwszy we Wrocławiu biurowiec położony bezpośrednio nad brzegiem Odry. W skład inwestycji, poza budynkiem biurowym i mieszkalnym, będzie też ponad 100 metrowy nabrzeżny bulwar z ławkami i drzewami oraz miejski plac.

Budynek uzyskał prawomocne pozwolenie na budowę na początku zeszłego roku. Prace rozpoczną się w lutym, by zakończyć się w czerwcu 2016 roku.

Dubois 41 jest drugą inwestycją francuskiego dewelopera w Polsce. Tuż obok, w 2011 roku Nacarat rozpoczął budowę osiedla mieszkaniowego Kurkowa 14, także projektu Maćków Pracownia Projektowa. Budynek powstaje od marca zeszłego roku, ma już stan surowy i będzie gotowy do sierpnia. W skład inwestycji wchodzi 210 mieszkań jedno-, dwu-, trzypokojowych o powierzchni od 28 do 90 m kw. Metr kwadratowy, w tym momencie, kosztuje od 6200 zł do 8800 zł.

Nacarat powstał w 2009 roku w wyniku połączenia trzech firm: Palm Promotion, Bâti Conseil oraz Sedaf. Historycznie związany z północą Francji, jest obecny we Francji i Belgii. W marcu 2011 r. rozpoczął działalność w Polsce. Pierwszy projekt to inwestycja komercyjno - mieszkaniowa na wrocławskim Nadodrzu. Budynek mieszkalny Kurkowa 14 oraz biurowiec Dubois 41. Dalsze plany związane są z Wrocławiem, Krakowem i Warszawą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA