PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Fundusz Arka 2 pozbywa się wszystkich nieruchomości

 • Autor: Propertynews.pl
 • 23 wrz 2015 14:54

Fundusz Arka 2 pozbywa się wszystkich nieruchomości Park Biznesu Teofilów w Łodzi

Fundusz Rynku Nieruchomości Arka BZ WBK Fundusz Rynku Nieruchomości 2 FIZ podpisał umowę sprzedaży pięciu nieruchomości z portfela Vision oraz dwóch spółek celowych. To koniec jednego z wielkich polskich projektów inwestycyjnych. Jak ustalił Propertynews.pl, ich właścicielem staną się podmioty należące do Aleksandra Goldberga.

REKLAMA

Nabywcami nieruchomości stały się spółki ERED 1 i ERED 3. To podmioty należące do Bergold Group, czyli firmy  będącej własnością Aleksandra Goldberga. W transakcji pośredniczył Savills.

Arka BZ WBK Fundusz Rynku Nieruchomości 2 FIZ to drugi fundusz zarządzany przez BZ WBK TFI S.A., który inwestował na rynku nieruchomości. Zakończenie działalności i rozpoczęcie likwidacji funduszu ma nastąpić 28 grudnia 2015.

Pierwsza subskrypcja certyfikatów inwestycyjnych funduszu została przeprowadzona w dniach 5 – 29 maja 2008 roku. Nabywcy w transzy detalicznej, instytucjonalnej oraz specjalnej objęli certyfikaty o łącznej wartości 209 835 541 zł. Wartość aktywów na jeden certyfikat wynosiła w 2008 roku 97,90 zł. Szczytową wartość - 120,58 zł, wycena osiągnęła w kwietniu 2012 roku. Pod koniec lipca certyfikat wart był 73,06 zł. 

Fundusz został utworzony na okres do dnia 28 grudnia 2015 roku, z możliwością skrócenia tego terminu o 2 lata lub wydłużenia o maksymalnie 3,5 roku. W odróżnieniu od poprzednich projektów Arka BZ WBK, zostaje on zamknięty przed spodziewanym terminem (przeczytaj więcej o epopei innego projektu).

Wśród nieruchomości znajdują się zarówno obiekty handlowe: Galeria Łomża w Łomży, Dom Handlowy Dukat w Olsztynie, jak i budynki biurowe: Park Biznesu Teofilów w Łodzi, Jutrzenki Business Park oraz Okopowa 56 - obie w Warszawie. Całkowita powierzchnia sprzedanych nieruchomości to około 25 000 mkw. To wszystkie obiekty, jakie wchodziły w skład funduszu.

- Z przyjemnością mogliśmy poinformować uczestników funduszu, że transakcja została sfinalizowana i w skład portfela funduszu nie wchodzą już nieruchomości. Pozwoli to na rozpoczęcie procesu likwidacji funduszu w planowanym terminie - komentuje Jacek Marcinowski, prezes zarządu BZ WBK TFI S.A.

Agnieszka Jachowicz, zarządzająca funduszem stwierdza, że mimo, że na skutek zmian na rynku wartości nieruchomości komercyjnych spadły, uzyskana cena jest korzystna, co można przypisywać również faktowi, że tuż przed sprzedażą zmniejszył się znacznie procent pustostanów w sprzedawanych budynkach.

 • 1
 • 2
 • Andrzej S 2015-09-25 13:45:24
  Patrząc na ludzi tam pracujących i znając ich kompetencje to i tak nie ma tragedi. BZ WBK to był żart od poczatku do końca , ale pamietajcie moi drodzy , kupa ludzi znalazła zatrudnienie i w ten sposób nie powiększało się bezrobocie !
 • Posiadacz tandety Arki 2015-09-25 10:21:17
  Certyfikat jest znacznie poniżej wartości emisyjnej tak pięknie WBK inwestował pieniądze. Powinni klientom przynajmniej pokryć różnice pomiędzy obecną wartością obecną a zakupu. Już nawet pomijam fatkt wartości pieniądza w czasie. Żenada jeszcze p. Jachowicz która zarządzała twierdzi, że uzyskana cena jest korzystna. Brak słów. Tacy ludzie nie powinni znaleźć już pracy w branży.
 • Jacek 2015-09-24 14:24:32
  Arka BZWBK - to porażka, ludzie stracili swoje oszczędności i to nie wszystko. Trzymajcie swoje pieniądze od tego tworu jak najdalej. www.arka-bzwbkoszukani.tk

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA