PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Fundusz Azora Europa kupił od Grupy Buma dwa biurowce w Krakowie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 12 sty 2012 10:30

Fundusz Azora Europa kupił od Grupy Buma dwa biurowce w Krakowie

Fundusz Azora Europa nabył od Grupy Buma dwa budynki biurowe należące do kompleksu Green Office. Umowa sprzedaży dotyczy 11,3 tys. mkw. powierzchni wynajmowanej przez firmę Motorola Polska Solutions sp. z o.o. Wartości transakcji nie ujawniono.

REKLAMA

Kompleks biurowy Green Office, zlokalizowany przy ul. Czerwone Maki w Krakowie, składa się z trzech czterokondygnacyjnych budynków klasy A. Jego łączna powierzchnia wynajmowana wynosi 21,3 tys. mkw.

Na początku maja 2011 roku został zrealizowany i przekazany do użytkowania pierwszy z trzech budynków - B (8 tys. mkw.). W drugim etapie powstał budynek A o powierzchni 3,3 tys. mkw. Biurowce A i B zostały w pełni przystosowane do potrzeb najemcy. Na piętrach znajdują się otwarte przestrzenie typu open-space oraz sale biurowe i konferencyjne. Na parterze budynku A znajduje się firmowa restauracja. Autorem projektu architektonicznego jest krakowska pracownia architektoniczna UCEES.

Grupa Buma w procesie sprzedaży reprezentowana była przez Jones Lang LaSalle, a obsługę prawną zapewniła kancelaria Norton Rose.

Azora Europa to fundusz inwestycyjny typu Private Equity należący do Grupy Azora, w skład której wchodzą struktury kapitałowe działające na międzynarodowych rynkach nieruchomości komercyjnych, mieszkaniowych, hotelowych i energii bioodnawialnej. Fundusz zarządza kapitałem o wartości ponad 700 mln euro.

Azora Europa działa na rynku inwestycyjnym od 2007 roku i zajmuje się inwestowaniem w sektorze nieruchomości w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Fundusz jest właścicielem czterech budynków biurowych o łącznej wartości około 110 milionów euro w Warszawie, Krakowie i Pradze, a jako inwestor kapitałowy zaangażowany jest w dwa projekty mieszkaniowe w Warszawie na około 900 mieszkań.

Obecnie Azora jest w trakcie kolejnych transakcji, które zamierza sfinalizować w bieżącym roku. Głównymi akcjonariuszami są hiszpańskie banki, kasy oszczędnościowe, fundusze emerytalne oraz inwestorzy prywatni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA