PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Futura Park Kraków z certyfikatem BREEAM In- Use

  • Autor: propertynews.pl
  • 03 mar 2014 15:06

Futura Park Kraków z certyfikatem BREEAM In- Use

Futura Park Kraków otrzymała certyfikat BREEAM In-Use potwierdzający proekologiczne rozwiązania zastosowane na etapie projektowania, zarówno w zakresie bieżącego funkcjonowania jak i zarządzania obiektem.

REKLAMA

Futura Park Kraków to nowoczesny park handlowy, łączący pod jednym dachem centrum wyprzedażowe Factory z tradycyjną galerią handlową. Działa od października 2011 roku. Jest drugim centrum w Polsce, które otrzymało prestiżowy certyfikat BREEAM już na etapie projektu.

Audytorzy BREEAM badali centrum w 10 obszarach: zarządzanie, użyte materiały, transport, gospodarowanie odpadami, zużycie wody i energii elektrycznej, zanieczyszczenia, zdrowie i samopoczucie oraz zagospodarowanie terenów zielonych i innowacyjność.

- Wysokie standardy w zakresie ekologii to jeden z bardzo istotnych warunków sprawnego funkcjonowania naszych centrów w Polsce i za granicą. Obecnie wszystkie centra wyprzedażowe Grupy Neinver w Europie działają zgodnie z wymaganiami zielonych certyfikatów BREEAM In- Use - mówi Agata Brzezińska, country manager Neinver Polska.

Standardy ekologiczne wprowadzone w krakowskim Futura Parku mają minimalizować lub wyeliminować negatywne oddziaływanie na środowisko naturalne. W budynku działają urządzenia umożliwiające odzyskiwanie energii z naturalnych źródeł. Dzięki licznym przeszkleniom w maksymalny sposób wykorzystywane jest światło dzienne, a natężenie oświetlenia wewnątrz jest regulowane przez specjalny system. Zastosowano energooszczędne, LEDowe źródła światła. Świadectwo charakterystyki energetycznej obiektu wskazuje na niskie zapotrzebowanie
na nieodnawialną energię pierwotną.

Armatura sanitarna o odpowiednio regulowanym czasie wypływu wody w toaletach i łazienkach pozwala na regularną oszczędność w pisuarach, umywalkach i pod prysznicami. Wszystkie odpady są poddawane segregacji zgodnie z przyjętymi standardami eko. Dotyczy to zarówno odpadów wyrzucanych przez klientów centrum jak i poszczególnych najemców obiektu. Budynek wyposażony jest w systemy mające na celu zapobieganie, wczesne wykrywanie oraz minimalizowanie skutków wszelkich wycieków substancji -tak wody jak i substancji chemicznych, niezbędnych do pracy urządzeń.

Regularnie badana jest również jakość powietrza wewnątrz, zarówno pod względem zawartości dwutlenku węgla jak i odpowiedniej temperatury, sprzyjającej komfortowi pracy i robienia zakupów. Obiekt posiada wysoki wskaźnik udziału terenów biologicznie czynnych. Wokół budynku nasadzonych jest ponad 70 gatunków roślin, dobranych nie tylko ze względów estetycznych, ale również odporności na warunki siedliskowe.

Krakowski Futura Park posiada 42,000 mkw. powierzchni handlowej skupiającej sklepy najpopularniejszych marek polskich i światowych, zarówno w znacznie obniżonych jak i regularnych cenach. Futura Park Kraków jest zlokalizowany przy popularnej obwodnicy Krakowa i krajowej 79-tce. Do dyspozycji klientów jest parking na 1400 samochodów.
.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA