PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Gdańsk goni Kraków

 • Autor: Puls Biznesu
 • 04 maj 2015 10:07

Gdańsk goni Kraków Gdańsk

W Trójmieście w sektorze nowoczesnych usług biznesowych przez najbliższy rok ma powstać tysiąc etatów. Jest szansa na projekt dekady - zapowiada Puls Biznesu.

REKLAMA

W ciągu kilku tygodni Invest in Pomerania, agencji ściągającej inwestycje do Trójmiasta ma ogłosić dwa projekty. Z informacji Pulsu Biznesu wynika, że nad lokalizacją centrum analitycznego zastanawia się zagraniczna giełdowa spółka, która może utworzyć około tysiąca miejsc pracy. Działające w Trójmieście firmy zwiększają zatrudnienie.

Obecnie polskim liderem w sektorze nowoczesnych usług biznesowych jest Kraków. W centrach usług pracuje 33,5 tys. osób. Gdańsk, Gdynia i Sopot mogą wyrosnąć na nowego giganta.

 

 • Gorlice 2015-05-19 00:00:41
  kraków jest bardzo regionalny, specyficzne regionalizmy zniechęcają do osiedlenia się tam. Warszawa i Gdańsk są kosmopolityczne. I w tym tkwi ich siła.
 • GDA 2015-05-05 09:54:31
  Gdynia ma szansę na wybicie się na lidera regionu ? Gdynia staje się powoli sypialnią Gdańska więc chyba nie wiesz o czym mówisz a na pewno nie znasz trójmiejskich realiów inwestycyjnych.
 • Stas Tystyk 2015-05-04 17:18:14
  33,5 tys w BPO w Krk to było rok temu. Obecnie przebijana jest 40-tka, na koniec roku ma być ok. 45 tys. Czyli obiekt ucieka kilka razy szybciej, niż goniący jest w stanie go ścigać. :)
  W innych kategoriach sam Kraków ma ludność, bazę hotelową (turystów/rok), biurową, infrastrukturę sportowo-kulturalną, ilość i jakość szkół wyższych, studentów itd. większe niż całe 3miasto razem. Ale też gorsze powietrze, gdyż nie "świździ" znad morza.

  Jedynie Rębiechowo faktycznie elegancko goniło w zeszłym roku Balice, ale po obecnej rozbudowie do Balic wchodzą nowe/stare linie (KLM, Swiss, British) i one też odfruną.

  Już prędzej Gdynia ma szansę w przyszłości na wybicie się na lidera regionu. W Gdańsku nawet polytycy ze stolycy od 20 lat na koszt kraju popychają inwestycje i nie idzie, dalej słabo.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA