PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Gdańsk-Oliwa zyska siedem nowych budynków biurowych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 sty 2012 15:37

Gdańsk-Oliwa zyska siedem nowych budynków biurowych

Wiadomo już, że projekt biurowy Alchemia, realizowany w Gdańsku przy skrzyżowaniu Alei Grunwaldzkiej i ul. Kołobrzeskiej przez firmę Torus, będzie docelowo składał się z siedmiu wielofunkcyjnych budynków. Sześć z nich zaoferuje czterokondygnacyjną część rekreacyjną i usługową. Pozostałe kondygnacje zajmie powierzchnia biurowa. Już na etapie planowania inwestycji deweloper podjął decyzję o certyfikacji kompleksu zgodnie z systemem LEED.

REKLAMA

Pierwszy etap Alchemii to dwa budynki biurowe - sześcio- i ośmiokondygnacyjny, połączone wspólną, czterokondygnacyjną podstawą.

Powierzchnia użytkowa przewidziana do wynajęcia to 21,6 tys. mkw. Blisko 16,2 tys. mkw. zajmą powierzchnie biurowe. 4,6 tys. mkw. przeznaczono na kompleks rekreacyjno-sportowy oferujący 25-metrową pływalnię, basen do kąpieli solankowych, salę sportową do gier zespołowych, 15 metrową ściankę wspinaczkową, a także fitness, siłownię i salę cardio. 

Ponadto na pierwszym piętrze biurowca znajdzie się punkt przedszkolny. Dla użytkowników części biurowej przewidziano 3 poziomy parkingu - 2 podziemne i jeden nadziemny - w sumie prawie 300 miejsc.

Oprócz głównych funkcji inwestycji przewidziano także ponad 700 mkw. z przeznaczeniem na oddział banku, restaurację lub kawiarnię.

Już na etapie planowania inwestycji deweloper podjął decyzję o certyfikacji Alchemii w LEED - Leadership in Energy & Environmental Design. Kompleks będzie tym samym pierwszym w Trójmieście obiektem certyfikowanym zgodnie z tym systemem.

Budowa Alchemii rozpoczęła się 10 października 2011 r. Pierwszy etap zakończy się w ciągu kilkunastu miesięcy.

Torus sp. z o.o. sp. k. jest firmą deweloperską powstałą w 2002 r. w Gdańsku. Spółka specjalizuje się w budowie i wynajmie nowoczesnych powierzchni biurowych, jednakże w ostatnich latach rozszerzyła zakres swojej działalności, realizując projekty mieszkaniowe, hotele i obiekty magazynowe.

W portfolio firmy znajdują się trzy hotele: Villa Aqua, Villa Sedan i Arkon Park oraz obiekt magazynowo-logistyczny z zapleczem biurowym. Obecnie jest on użytkowany przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, Przedsiębiorstwo Handlowe Chemia oraz przez firmę Stokvis Tapes. Hala magazynowa z częścią biurowo-socjalną ma powierzchnię blisko 7,5 tys. mkw.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA