PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Gdańsk-Oliwa zyska siedem nowych budynków biurowych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 sty 2012 15:37

Gdańsk-Oliwa zyska siedem nowych budynków biurowych

Wiadomo już, że projekt biurowy Alchemia, realizowany w Gdańsku przy skrzyżowaniu Alei Grunwaldzkiej i ul. Kołobrzeskiej przez firmę Torus, będzie docelowo składał się z siedmiu wielofunkcyjnych budynków. Sześć z nich zaoferuje czterokondygnacyjną część rekreacyjną i usługową. Pozostałe kondygnacje zajmie powierzchnia biurowa. Już na etapie planowania inwestycji deweloper podjął decyzję o certyfikacji kompleksu zgodnie z systemem LEED.

REKLAMA

Pierwszy etap Alchemii to dwa budynki biurowe - sześcio- i ośmiokondygnacyjny, połączone wspólną, czterokondygnacyjną podstawą.

Powierzchnia użytkowa przewidziana do wynajęcia to 21,6 tys. mkw. Blisko 16,2 tys. mkw. zajmą powierzchnie biurowe. 4,6 tys. mkw. przeznaczono na kompleks rekreacyjno-sportowy oferujący 25-metrową pływalnię, basen do kąpieli solankowych, salę sportową do gier zespołowych, 15 metrową ściankę wspinaczkową, a także fitness, siłownię i salę cardio. 

Ponadto na pierwszym piętrze biurowca znajdzie się punkt przedszkolny. Dla użytkowników części biurowej przewidziano 3 poziomy parkingu - 2 podziemne i jeden nadziemny - w sumie prawie 300 miejsc.

Oprócz głównych funkcji inwestycji przewidziano także ponad 700 mkw. z przeznaczeniem na oddział banku, restaurację lub kawiarnię.

Już na etapie planowania inwestycji deweloper podjął decyzję o certyfikacji Alchemii w LEED - Leadership in Energy & Environmental Design. Kompleks będzie tym samym pierwszym w Trójmieście obiektem certyfikowanym zgodnie z tym systemem.

Budowa Alchemii rozpoczęła się 10 października 2011 r. Pierwszy etap zakończy się w ciągu kilkunastu miesięcy.

Torus sp. z o.o. sp. k. jest firmą deweloperską powstałą w 2002 r. w Gdańsku. Spółka specjalizuje się w budowie i wynajmie nowoczesnych powierzchni biurowych, jednakże w ostatnich latach rozszerzyła zakres swojej działalności, realizując projekty mieszkaniowe, hotele i obiekty magazynowe.

W portfolio firmy znajdują się trzy hotele: Villa Aqua, Villa Sedan i Arkon Park oraz obiekt magazynowo-logistyczny z zapleczem biurowym. Obecnie jest on użytkowany przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, Przedsiębiorstwo Handlowe Chemia oraz przez firmę Stokvis Tapes. Hala magazynowa z częścią biurowo-socjalną ma powierzchnię blisko 7,5 tys. mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA