PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Gdańska Alchemia już z wiechą

  • Autor: propertynews.pl
  • 12 mar 2015 14:28

Gdańska Alchemia już z wiechą

6 marca odbyło się uroczyste zawieszenie wiechy na budowie II etapu wielofunkcyjnego kompleksu Alchemia w Gdańsku. Budowa rozpoczęła się w grudniu 2013 roku, a jej zakończenie planowane jest na IV kwartał tego roku.

REKLAMA

W ramach drugiego etapu inwestycji powstają kolejne dwie wieże biurowe o nazwach Ferrum i Titanium (odpowiednio sześcio- i ośmiokondygnacyjne), połączone wspólną, czterokondygnacyjną podstawą. Etap ten dostarczy ponad 21 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz ponad 3,9 tys. mkw. powierzchni towarzyszącej (usługowej), w ramach której powstanie centrum medyczne, przedszkole z własnym zieleńcem, a także część handlowo-usługowa.

Parkingi znajdą się na pięciu poziomach (-1 i -2 oraz 1, 2 i 3). Usługi zlokalizowane będą na poziomach 0, 1 i 3. Przedszkole będzie się znajdować na poziomie 3, a taras z placem zabaw na poziomie 4. pietra - na dachu części wspólnej, pomiędzy wieżami biurowymi. Dodatkowo, na pierwszym piętrze znajdować się będzie szatnia dla rowerzystów z pełną infrastrukturą sanitarną, a parkingi dla rowerów będą rozrzucone po wszystkich kondygnacjach nadziemnych parkingu (specjalna winda dla rowerzystów poruszać się będzie między poziomami 0 - 3).

Inwestycja jest już w fazie komercjalizacji. - W chwili obecnej nie mamy jeszcze podpisanych umów na wynajem powierzchni II etapu Alchemii, ale Torus jest uczestnikiem procesów mogących objąć prawie cały kompleks. Jest już natomiast wybrany operator przedszkola, które będzie w stanie przyjąć osiemdziesięcioro dzieci, prowadzimy też zaawansowane rozmowy z operatorem centrum medycznego - mówi Maciej Brożek, dyr. ds. komercjalizacji w firmie Torus. Jednocześnie, obecnie wynajętych jest już blisko 95 proc. powierzchni biurowych I etapu Alchemii.

Torus planuje już budowę III etapu Alchemii oraz koncepcję IV. - Jeżeli chodzi o nasze plany na przyszłość, to jesteśmy w tej chwili na etapie projektowania trzeciego etapu Alchemii, który stanie przy skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej i ul. Kołobrzeskiej oraz projektowania koncepcyjnego IV etapu, który zlokalizowany zostanie na miejscu istniejącego budynku G413 - zapowiada Brożek.

Alchemia to wielofunkcyjny kompleks biznesowy zlokalizowany w Gdańsku. I etap inwestycji dostarczył 16,7 tys. mkw. powierzchni biurowej. Oprócz tego, na powierzchni 4,6 tys. mkw. funkcjonuje ogólnodostępne centrum rekreacyjno-sportowe, m.in. z basenami, klubem fitness, salą sportową i strefą wspinaczki, a całość dopełnia restauracja oferująca 4 kuchnie świata. Cała inwestycja zaplanowana jest łącznie na 4 etapy, w ramach których powstanie 6 wież biurowych z funkcjami dodatkowymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA