PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Generation Park: protesty sąsiadów bez wpływu na projekt

  • Autor: Cezary Szczepański
  • 01 gru 2015 10:28

Generation Park: protesty sąsiadów bez wpływu na projekt Generation Park

Skanska Property Poland rusza z budową Generation Park, kolejnego wieżowca biurowego w Warszawie. Niezbędne dokumenty udało się uzyskać po wielomiesięcznych sprzeciwach okolicznych mieszkańców.

REKLAMA

- Nasza inwestycja od samego początku była projektowana z poszanowaniem obowiązujących przepisów, więc nie było konieczności wprowadzania jakichkolwiek zmian - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Krzysztof Wilczek, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.

Pierwszy projekt wieżowca zaprezentowano w kwietniu 2014 roku. Podczas procesu uzyskiwania pozwolenia na budowę Skanska musiała stoczyć bój z okolicznymi mieszkańcami. Chodziło o przepisy o zaciemnieniu.

- W przypadku Generation Park dysponujemy analizą nasłonecznienia, która jasno pokazuje, że inwestycja w takim kształcie, jaki zakłada projekt budowlany, zapewni odpowiedni dostęp do światła dziennego dla okolicznych budynków. Ponadto możemy zapewnić, że przygotowana przez nas inwestycja będzie zgodna z obowiązującym dla tego rejonu miasta Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego oraz innymi wymaganymi dla budynków przepisami - tłumaczył w lipcu Krzysztof Wilczek.

Znamy również harmonogram inwestycji. I etap, czyli budynek X, zostanie zakończony w IV kwartale 2017 roku. Składać się będzie z 11 kondygnacji naziemnych oraz 2 podziemnych, i dostarczy ponad 21 tys. mkw. powierzchni najmu.

- Start pozostałych etapów i terminy ich zakończenia zależą od przebiegu procesu formalnego i wewnętrznych decyzji biznesowych - tłumaczy Krzysztof Wilczek.

Działka, na której powstanie Generation Park, znajduje się w kwartale ulic Prostej, Towarowej, Łuckiej i Wroniej i ma łączną powierzchnię 13 tys. mkw. Należąca do Skanska spółka GHN kupiła ją od firmy Ruch w 2012 roku. Na działce znajdował się zespół budynków magazynowych i biurowych. Ich rozbiórka rozpoczęła się w ubiegłym roku. Prace związane z rozbiórką ostatniego budynku (przy ul. Towarowej 28) rozpoczęły się w połowie stycznia 2014 r.

Będzie to kompleks biurowy złożony z trzech budynków - najwyższy z nich sięgnie 140 m (180 m z iglicą), czyli 34 pięter. W sumie kompleks zaoferuje około 80 tys. mkw. powierzchni biurowej. Będzie tu mogło pracować nawet 10 tys. osób. W garażu podziemnym znajdzie się miejsce dla 600 aut, parking dla rowerów oraz przebieralnie z prysznicami.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA