PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Generation Park: protesty sąsiadów bez wpływu na projekt

  • Autor: Cezary Szczepański
  • 01 gru 2015 10:28

Generation Park: protesty sąsiadów bez wpływu na projekt Generation Park

Skanska Property Poland rusza z budową Generation Park, kolejnego wieżowca biurowego w Warszawie. Niezbędne dokumenty udało się uzyskać po wielomiesięcznych sprzeciwach okolicznych mieszkańców.

REKLAMA

- Nasza inwestycja od samego początku była projektowana z poszanowaniem obowiązujących przepisów, więc nie było konieczności wprowadzania jakichkolwiek zmian - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Krzysztof Wilczek, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.

Pierwszy projekt wieżowca zaprezentowano w kwietniu 2014 roku. Podczas procesu uzyskiwania pozwolenia na budowę Skanska musiała stoczyć bój z okolicznymi mieszkańcami. Chodziło o przepisy o zaciemnieniu.

- W przypadku Generation Park dysponujemy analizą nasłonecznienia, która jasno pokazuje, że inwestycja w takim kształcie, jaki zakłada projekt budowlany, zapewni odpowiedni dostęp do światła dziennego dla okolicznych budynków. Ponadto możemy zapewnić, że przygotowana przez nas inwestycja będzie zgodna z obowiązującym dla tego rejonu miasta Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego oraz innymi wymaganymi dla budynków przepisami - tłumaczył w lipcu Krzysztof Wilczek.

Znamy również harmonogram inwestycji. I etap, czyli budynek X, zostanie zakończony w IV kwartale 2017 roku. Składać się będzie z 11 kondygnacji naziemnych oraz 2 podziemnych, i dostarczy ponad 21 tys. mkw. powierzchni najmu.

- Start pozostałych etapów i terminy ich zakończenia zależą od przebiegu procesu formalnego i wewnętrznych decyzji biznesowych - tłumaczy Krzysztof Wilczek.

Działka, na której powstanie Generation Park, znajduje się w kwartale ulic Prostej, Towarowej, Łuckiej i Wroniej i ma łączną powierzchnię 13 tys. mkw. Należąca do Skanska spółka GHN kupiła ją od firmy Ruch w 2012 roku. Na działce znajdował się zespół budynków magazynowych i biurowych. Ich rozbiórka rozpoczęła się w ubiegłym roku. Prace związane z rozbiórką ostatniego budynku (przy ul. Towarowej 28) rozpoczęły się w połowie stycznia 2014 r.

Będzie to kompleks biurowy złożony z trzech budynków - najwyższy z nich sięgnie 140 m (180 m z iglicą), czyli 34 pięter. W sumie kompleks zaoferuje około 80 tys. mkw. powierzchni biurowej. Będzie tu mogło pracować nawet 10 tys. osób. W garażu podziemnym znajdzie się miejsce dla 600 aut, parking dla rowerów oraz przebieralnie z prysznicami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA