PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Geopolityka i nieruchomości. Czy region CEE i Polska wciąż są na celowniku największych graczy?

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 18 wrz 2017 16:56

Geopolityka i nieruchomości. Czy region CEE i Polska wciąż są na celowniku największych graczy? Property Forum

Europejski rynek nieruchomości komercyjnych jest jak magnes dla inwestorów z Bliskiego Wschodu i Azji. Na celowniku wielkich graczy znajduje się również Polska. Sprzyja nam dobra kondycja gospodarki oraz atrakcyjne stopy kapitalizacji. Czy i jaki wpływ na rynek nieruchomości w Polsce ma obecna sytuacja geopolityczna? - odpowiedzi na to i inne pytania poszukają uczestnicy sesji "Geopolityka i nieruchomości", która zainauguruje siódmą edycję Property Forum.

REKLAMA

Nieruchomości komercyjne w Polsce od lat cieszą się wielkim zainteresowaniem ze strony międzynarodowych inwestorów.

- Polski rynek nieruchomości przemysłowych, magazynowych i logistycznych ma się najlepiej w historii, jednak sytuacja geopolityczna w Polsce i na świecie wpływa na nasz rynek pod kątem kapitałowym - uważa Robert Dobrzycki, dyrektor zarządzający na Europę w firmie Panattoni Europe.

Dlaczego polskie nieruchomości nie stały się masowym przedmiotem pożądania dla funduszy inwestycyjnych z Chin i Dalekiego Wschodu? Czy inwestorzy z RPA będą generować długofalowy popyt na nieruchomości komercyjne? Co i gdzie budować, by odnieść sukces? - to tylko niektóre z tematów dyskusji otwierającej VII Property Forum.

Swój udział w sesji inaugurującej wydarzenie zapowiedzieli: Robert Dobrzycki, partner zarządzający na Europę, Panattoni Europe, Janusz Jankowiak, ekonomista, Xavier Jongen, członek zarządu Catella Real Estate AG, Przemysław Krych, prezes zarządu Griffin Real Estate Sp. z o.o., Markus Lehnert, wiceprezes międzynarodowego działu rozwoju, Marriott International oraz Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający Skanska Property Poland.

Spotkanie poprowadzi Rasheed Hassan, dyrektor działu inwestycji międzynarodowych w firmie Savills, który podkreśla, że aktywność inwestorów z Bliskiego Wschodu i Azji na europejskim rynku nieruchomości komercyjnych zdecydowanie rośnie. - Dla tych pierwszych celem jest uzyskanie stopy zwrotu na poziomie powyżej 8 proc., a w przypadku inwestorów z Azji - powyżej 6 proc. - dodaje.

Property Forum 2017 to edycja wyjątkowa, bo po raz pierwszy towarzyszyć jej będzie Propertydesign.pl Forum, które dedykujemy projektowaniu, designowi i innowacjom we wnętrzach komercyjnych, w szczególności przestrzeniach do pracy. Ta część spotkania to odpowiedź na gwałtowne zmiany w środowisku pracy i najnowsze wymagania rynku. Nowe technologie są już wpisane w DNA obiektów komercyjnych. Jakość, technologie, design – jak projektować centra handlowe i hotele, by inwestować w przyszłość – co dziś przyciąga, a co odstrasza gości.

Więcej o konferencji na www.propertyforum.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA