PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Geopolityka i nieruchomości. Czy region CEE i Polska wciąż są na celowniku największych graczy?

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 18 wrz 2017 16:56

Geopolityka i nieruchomości. Czy region CEE i Polska wciąż są na celowniku największych graczy? Property Forum

Europejski rynek nieruchomości komercyjnych jest jak magnes dla inwestorów z Bliskiego Wschodu i Azji. Na celowniku wielkich graczy znajduje się również Polska. Sprzyja nam dobra kondycja gospodarki oraz atrakcyjne stopy kapitalizacji. Czy i jaki wpływ na rynek nieruchomości w Polsce ma obecna sytuacja geopolityczna? - odpowiedzi na to i inne pytania poszukają uczestnicy sesji "Geopolityka i nieruchomości", która zainauguruje siódmą edycję Property Forum.

REKLAMA

Nieruchomości komercyjne w Polsce od lat cieszą się wielkim zainteresowaniem ze strony międzynarodowych inwestorów.

- Polski rynek nieruchomości przemysłowych, magazynowych i logistycznych ma się najlepiej w historii, jednak sytuacja geopolityczna w Polsce i na świecie wpływa na nasz rynek pod kątem kapitałowym - uważa Robert Dobrzycki, dyrektor zarządzający na Europę w firmie Panattoni Europe.

Dlaczego polskie nieruchomości nie stały się masowym przedmiotem pożądania dla funduszy inwestycyjnych z Chin i Dalekiego Wschodu? Czy inwestorzy z RPA będą generować długofalowy popyt na nieruchomości komercyjne? Co i gdzie budować, by odnieść sukces? - to tylko niektóre z tematów dyskusji otwierającej VII Property Forum.

Swój udział w sesji inaugurującej wydarzenie zapowiedzieli: Robert Dobrzycki, partner zarządzający na Europę, Panattoni Europe, Janusz Jankowiak, ekonomista, Xavier Jongen, członek zarządu Catella Real Estate AG, Przemysław Krych, prezes zarządu Griffin Real Estate Sp. z o.o., Markus Lehnert, wiceprezes międzynarodowego działu rozwoju, Marriott International oraz Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający Skanska Property Poland.

Spotkanie poprowadzi Rasheed Hassan, dyrektor działu inwestycji międzynarodowych w firmie Savills, który podkreśla, że aktywność inwestorów z Bliskiego Wschodu i Azji na europejskim rynku nieruchomości komercyjnych zdecydowanie rośnie. - Dla tych pierwszych celem jest uzyskanie stopy zwrotu na poziomie powyżej 8 proc., a w przypadku inwestorów z Azji - powyżej 6 proc. - dodaje.

Property Forum 2017 to edycja wyjątkowa, bo po raz pierwszy towarzyszyć jej będzie Propertydesign.pl Forum, które dedykujemy projektowaniu, designowi i innowacjom we wnętrzach komercyjnych, w szczególności przestrzeniach do pracy. Ta część spotkania to odpowiedź na gwałtowne zmiany w środowisku pracy i najnowsze wymagania rynku. Nowe technologie są już wpisane w DNA obiektów komercyjnych. Jakość, technologie, design – jak projektować centra handlowe i hotele, by inwestować w przyszłość – co dziś przyciąga, a co odstrasza gości.

Więcej o konferencji na www.propertyforum.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA