PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

GFT rozwija działalność w Łodzi

  • Autor: PAP
  • 04 gru 2014 15:13

Łódź została główną siedzibą firmy GFT Polska, świadczącej usługi informatyczne dla 9 z 10 największych banków inwestycyjnych świata. Firma planuje w przyszłym roku intensywny rozwój i zatrudnienie 200 specjalistów z branży IT.

REKLAMA

GFT Group to międzynarodowy koncern posiadający swoje biura w 11 krajach. W czerwcu br. przyłączył do swojej grupy brytyjską firmę konsultingową Rule Financial (RF), która od siedmiu lat ma też swoją siedzibę w Łodzi.

Jak zaznaczył podczas czwartkowej konferencji prasowej dyrektor zarządzający RF i GFT Polska Piotr Kania, polski oddział tylko w ubiegłym roku stworzył 200 miejsc pracy w sektorze IT.

"W 2012 roku przekroczyliśmy liczbę ponad 180 pracowników, co wówczas stanowiło jedną trzecią wszystkich osób zatrudnionych w Rule Financial na całym świecie. Obecnie polscy pracownicy stanowią ponad połowę globalnego zespołu firmy" - dodał.

Oddziały firmy w Łodzi i Poznaniu zatrudniają 500 osób. Planowany jest dalszy ich rozwój i wprowadzanie nowych usług dla sektora bankowego, z czym wiążą się też plany zatrudnienia kolejnych 200 specjalistów.

Przyłączenie do GFT Group oznacza dla pracowników firmy możliwość pracy dla szerszej grupy klientów z różnych krajów i branż. GFT świadczy usługi w Niemczech, Włoszech czy Hiszpanii. Polscy programiści już teraz tworzą rozwiązania dla klientów z Wall Street i londyńskiego City, m.in. projekty związane z zarządzaniem "big data" w czasie rzeczywistym.

Jako przykład takiego projektu, pracownicy firmy podają platformę opracowaną przez RF dla jednego z klientów w 2010 r., przez którą przechodziło rocznie ponad 9 mld dolarów.

Od kilku lat RF ściśle współpracuje z Politechniką Łódzką, pozyskując kadry z grona absolwentów tej uczelni. "Firma jest naszym najwierniejszym sponsorem Akademickich Targów Pracy i współtworzy coroczny +Test Informatyków+, w którym wyławiamy największe talenty. Regularne kontakty z firmami pozwalają nam kształtować programy nauczania - wyjaśnił prorektor ds. innowacji PŁ prof. Piotr Kula.

Zdaniem Piotra Kani, w Łodzi istnieje duży potencjał naukowy i "ludzki". "Większość naszych pracowników to absolwenci PŁ - około 60 proc. zespołu. Mamy też spore grono pracowników, którzy kiedyś w poszukiwaniu pracy opuścili Łodź, a teraz do niej wrócili" - zaznaczył.

Według prezydent Hanny Zdanowskiej bezrobocie w Łodzi realnie spada. "Pod koniec czerwca mieliśmy zarejestrowanych jako bezrobotnych 220 osób z wyższym wykształceniem. Nie mamy problemu z pracą dla osób wykształconych. Problemem jest zapewnienie, aby tworzone dla nich miejsca pracy były jak najlepiej płatne i aby dawały szansę na dalszy rozwój zawodowy" - dodała prezydent.

Rule Financial rozpoczęła działalność w 2007 r. w Łodzi jako niewielki start-up, który po niedługim czasie połączył się z brytyjską firmą konsultingową. W czerwcu br. firma dołączyła do GFT, które jest jednym z największych dostawców rozwiązań IT dla sektora bankowego z siedziba w Niemczech.

GFT istnieje od 1987 r. W 2013 r. odnotowała przychody na poziomie przekraczającym 260 mln euro. Zatrudnia 3 tys. pracowników w 11 krajach. GFT Group jest notowana na giełdzie we Frankfurcie.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA