PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

GFT rozwija działalność w Łodzi

  • Autor: PAP
  • 04 gru 2014 15:13

Łódź została główną siedzibą firmy GFT Polska, świadczącej usługi informatyczne dla 9 z 10 największych banków inwestycyjnych świata. Firma planuje w przyszłym roku intensywny rozwój i zatrudnienie 200 specjalistów z branży IT.

REKLAMA

GFT Group to międzynarodowy koncern posiadający swoje biura w 11 krajach. W czerwcu br. przyłączył do swojej grupy brytyjską firmę konsultingową Rule Financial (RF), która od siedmiu lat ma też swoją siedzibę w Łodzi.

Jak zaznaczył podczas czwartkowej konferencji prasowej dyrektor zarządzający RF i GFT Polska Piotr Kania, polski oddział tylko w ubiegłym roku stworzył 200 miejsc pracy w sektorze IT.

"W 2012 roku przekroczyliśmy liczbę ponad 180 pracowników, co wówczas stanowiło jedną trzecią wszystkich osób zatrudnionych w Rule Financial na całym świecie. Obecnie polscy pracownicy stanowią ponad połowę globalnego zespołu firmy" - dodał.

Oddziały firmy w Łodzi i Poznaniu zatrudniają 500 osób. Planowany jest dalszy ich rozwój i wprowadzanie nowych usług dla sektora bankowego, z czym wiążą się też plany zatrudnienia kolejnych 200 specjalistów.

Przyłączenie do GFT Group oznacza dla pracowników firmy możliwość pracy dla szerszej grupy klientów z różnych krajów i branż. GFT świadczy usługi w Niemczech, Włoszech czy Hiszpanii. Polscy programiści już teraz tworzą rozwiązania dla klientów z Wall Street i londyńskiego City, m.in. projekty związane z zarządzaniem "big data" w czasie rzeczywistym.

Jako przykład takiego projektu, pracownicy firmy podają platformę opracowaną przez RF dla jednego z klientów w 2010 r., przez którą przechodziło rocznie ponad 9 mld dolarów.

Od kilku lat RF ściśle współpracuje z Politechniką Łódzką, pozyskując kadry z grona absolwentów tej uczelni. "Firma jest naszym najwierniejszym sponsorem Akademickich Targów Pracy i współtworzy coroczny +Test Informatyków+, w którym wyławiamy największe talenty. Regularne kontakty z firmami pozwalają nam kształtować programy nauczania - wyjaśnił prorektor ds. innowacji PŁ prof. Piotr Kula.

Zdaniem Piotra Kani, w Łodzi istnieje duży potencjał naukowy i "ludzki". "Większość naszych pracowników to absolwenci PŁ - około 60 proc. zespołu. Mamy też spore grono pracowników, którzy kiedyś w poszukiwaniu pracy opuścili Łodź, a teraz do niej wrócili" - zaznaczył.

Według prezydent Hanny Zdanowskiej bezrobocie w Łodzi realnie spada. "Pod koniec czerwca mieliśmy zarejestrowanych jako bezrobotnych 220 osób z wyższym wykształceniem. Nie mamy problemu z pracą dla osób wykształconych. Problemem jest zapewnienie, aby tworzone dla nich miejsca pracy były jak najlepiej płatne i aby dawały szansę na dalszy rozwój zawodowy" - dodała prezydent.

Rule Financial rozpoczęła działalność w 2007 r. w Łodzi jako niewielki start-up, który po niedługim czasie połączył się z brytyjską firmą konsultingową. W czerwcu br. firma dołączyła do GFT, które jest jednym z największych dostawców rozwiązań IT dla sektora bankowego z siedziba w Niemczech.

GFT istnieje od 1987 r. W 2013 r. odnotowała przychody na poziomie przekraczającym 260 mln euro. Zatrudnia 3 tys. pracowników w 11 krajach. GFT Group jest notowana na giełdzie we Frankfurcie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA