PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ghelamco: Miasta regionalne to dla nas atrakcyjny kierunek

 • Autor: propertynews.pl
 • 10 cze 2015 11:34

Spółka deweloperska Ghelamco, której uwaga do tej pory była skupiona głównie na budowie biurowców w Warszawie, aktywnie poszukuje terenów inwestycyjnych pod nowe inwestycje w miastach regionalnych Polski.

REKLAMA

Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju oraz członek zarządu Ghelamco Poland mówi, że firma cały czas przygląda się sytuacji w tych lokalizacjach. - Potencjalny popyt na powierzchnię biurową wydaje się duży i długoterminowy. To powoduje, że praktycznie wszyscy uczestnicy tego rynku są w trakcie budowy lub w akwizycji terenów pod przyszłe inwestycje - informuje Jarosław Zagórski.

Polskie miasta regionalne są beneficjentem sytuacji makroekonomicznej w Europie, która spowodowała, że duża część aktywności biznesowej została do nich relokowana. Najmocniejszą pozycję mają ośrodki akademickie takie jak Wrocław, Kraków, Katowice czy Trójmiasto.

Zagórski zwraca jednak uwagę, że w ostatnim czasie zmienił się pewien ważny trend. Otóż zdecydowanie spłaszczyły się koszty prowadzenia działalności w Warszawie i miastach regionalnych. - Niektóre firmy R&D czy Shared Service Center coraz łaskawszym okiem patrzą na stolicę i dostępne tu zasoby powierzchni biurowej - mówi.

Ghelamco do tej pory zrealizowało dwa projekty biurowe poza stolicą, we Wrocławiu i w Katowicach. Jarosław Zagórski zdradza, że firma ma już przygotowany kolejny projekt we Wrocławiu.

- Jesteśmy w trakcie poszukiwania ciekawych lokalizacji. Miasta regionalne to dla nas bardzo atrakcyjny kierunek - przekonuje.

Podkreśla, że do niedawna fundusze zainteresowane kupnem biurowców były skupione praktycznie wyłącznie na Warszawie, ale obecnie poszukują dobrych produktów inwestycyjnych również w miastach regionalnych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Architekt 2015-06-12 23:47:37
  Ciekawa opinia... A co to za piękne obiekty stawia Ghelamco? Chyba Warszawa jest jeszcze jedna na mapie Polski bo nic nie wskazuje żeby była to stolica. Pudełka? Chyba wolę pudełka niż dzidy. Ale z pewnością wypowiedział się obiektywny znawca architektury:) Pozdrawiam
 • Architekt 2015-06-12 23:46:17
  Ciekawa opinia... A co to za piękne obiekty stawia Ghelamco? Chyba Warszawa jest jeszcze jedna na mapie Polski bo nic nie wskazuje żeby była to stolica. Pudełka? Chyba wolę pudełka niż dzidy. Ale z pewnością wypowiedział się obiektywny znawca architektury:)Pozdrawiam
 • Junak 2015-06-10 14:46:42
  Ghelamco buduje na prawdę ładne obiekty w stolicy. Inni deweloperzy nie dorastają im do pięt .Taka Skanska buduje pudełka bez architekury i polotu i ze stodołami z blachy na dachu jak na Rondo ONZ.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA