PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ghelamco: Miasta regionalne to dla nas atrakcyjny kierunek

 • Autor: propertynews.pl
 • 10 cze 2015 11:34

Spółka deweloperska Ghelamco, której uwaga do tej pory była skupiona głównie na budowie biurowców w Warszawie, aktywnie poszukuje terenów inwestycyjnych pod nowe inwestycje w miastach regionalnych Polski.

REKLAMA

Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju oraz członek zarządu Ghelamco Poland mówi, że firma cały czas przygląda się sytuacji w tych lokalizacjach. - Potencjalny popyt na powierzchnię biurową wydaje się duży i długoterminowy. To powoduje, że praktycznie wszyscy uczestnicy tego rynku są w trakcie budowy lub w akwizycji terenów pod przyszłe inwestycje - informuje Jarosław Zagórski.

Polskie miasta regionalne są beneficjentem sytuacji makroekonomicznej w Europie, która spowodowała, że duża część aktywności biznesowej została do nich relokowana. Najmocniejszą pozycję mają ośrodki akademickie takie jak Wrocław, Kraków, Katowice czy Trójmiasto.

Zagórski zwraca jednak uwagę, że w ostatnim czasie zmienił się pewien ważny trend. Otóż zdecydowanie spłaszczyły się koszty prowadzenia działalności w Warszawie i miastach regionalnych. - Niektóre firmy R&D czy Shared Service Center coraz łaskawszym okiem patrzą na stolicę i dostępne tu zasoby powierzchni biurowej - mówi.

Ghelamco do tej pory zrealizowało dwa projekty biurowe poza stolicą, we Wrocławiu i w Katowicach. Jarosław Zagórski zdradza, że firma ma już przygotowany kolejny projekt we Wrocławiu.

- Jesteśmy w trakcie poszukiwania ciekawych lokalizacji. Miasta regionalne to dla nas bardzo atrakcyjny kierunek - przekonuje.

Podkreśla, że do niedawna fundusze zainteresowane kupnem biurowców były skupione praktycznie wyłącznie na Warszawie, ale obecnie poszukują dobrych produktów inwestycyjnych również w miastach regionalnych.

 

 • Architekt 2015-06-12 23:47:37
  Ciekawa opinia... A co to za piękne obiekty stawia Ghelamco? Chyba Warszawa jest jeszcze jedna na mapie Polski bo nic nie wskazuje żeby była to stolica. Pudełka? Chyba wolę pudełka niż dzidy. Ale z pewnością wypowiedział się obiektywny znawca architektury:) Pozdrawiam
 • Architekt 2015-06-12 23:46:17
  Ciekawa opinia... A co to za piękne obiekty stawia Ghelamco? Chyba Warszawa jest jeszcze jedna na mapie Polski bo nic nie wskazuje żeby była to stolica. Pudełka? Chyba wolę pudełka niż dzidy. Ale z pewnością wypowiedział się obiektywny znawca architektury:)Pozdrawiam
 • Junak 2015-06-10 14:46:42
  Ghelamco buduje na prawdę ładne obiekty w stolicy. Inni deweloperzy nie dorastają im do pięt .Taka Skanska buduje pudełka bez architekury i polotu i ze stodołami z blachy na dachu jak na Rondo ONZ.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA