PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ghelamco mówi stop Teatrowi Żydowskiemu. Budynek zagraża życiu

  • Autor: propertynews.pl
  • 18 mar 2016 11:32

Ghelamco mówi stop Teatrowi Żydowskiemu. Budynek zagraża życiu Ghelamco, Plac Grzybowski, wizualizacja

Ghelamco, właściciel obiektu przy pl. Grzybowskim 12/16 w Warszawie wzywa Teatr Żydowski do zaprzestania działalności. Motywuje to złym stanem budynku i "obawą o zdrowie i życie ludzi".

REKLAMA

Firma Ghelamco Poland, która w końcu października 2015 r. sfinalizowała zakup gruntu od Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce i tym samym stała się właścicielem obiektu przy pl. Grzybowskim 12/16 w Warszawie, przeprowadziła obowiązkowe przeglądy budynkowe i zleciła brakujące ekspertyzy bezpieczeństwa przeciwpożarowego, stanu technicznego i instalacji elektrycznych w części budynku zajmowanej przez Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich.

Jak poinformowało Ghelamco, w wyniku tych działań stwierdzono "zagrożenie pożarowe dla życia ludzi i mienia oraz niedopuszczalny przepisami stan techniczny i instalacji w części budynku zajmowanej przez teatr. Zatrudniony profesjonalny zarządca budynku stwierdził konieczność podjęcia natychmiastowych działań".

W związku z tym właściciel budynku wezwał teatr do bezzwłocznego zaprzestania działalności,
w szczególności zaprzestania organizacji w pomieszczeniach budynku jakichkolwiek przedstawień lub innych wydarzeń o charakterze publicznym, do czasu wyeliminowania przez teatr występujących zagrożeń.

- Jako odpowiedzialny deweloper i właściciel budynku jesteśmy zobligowani do działań prewencyjnych, aby nie doszło do tragedii. Kilka razy w tygodniu w Teatrze Żydowskim odbywają się przedstawienia, które gromadzą setki osób. Nie możemy dopuścić do powtórzenia się scenariusza ostatnich wydarzeń na uczelni wyższej w Bydgoszczy, czy z Katowic z 2006 roku, gdzie z powodu złego stanu technicznego obiektu w katastrofie zginęło 65 osób, a ponad 170 zostało rannych. Dlatego, do czasu doprowadzenia pomieszczeń teatru do stanu gwarantującego pełne bezpieczeństwo jego pracowników, publiczności i wszystkich osób tam przebywających, wzywamy teatr do zawieszenia działalności i organizacji w budynku wydarzeń o charakterze publicznym – mówi Damian Woźniak, członek zarządu Ghelamco Poland.

Aktualny stan techniczny i instalacji w części budynku zajmowanej bezumownie przez Teatr Żydowski rażąco narusza wymogi przepisów prawa budowlanego i jest niedopuszczalny pod względem bezpieczeństwa.

  • 1
  • 2
  • Kasia 2016-03-22 10:52:21
    Odbiegając nieco od tematu - podrzucam interesujący portal o podróżach. Piękne zdjęcia, ciekawe relacje, wywiady i artykuły. Polecam! kronikaodkrywcow.pl
  • pudlopalonka 2016-03-18 22:22:18
    moze warto sie przejszc do innych teatrów które sa w gorszym stanie Panie Siła Nowicki nie mówie o teatrach po remontach, i jescze jedno jak budowano ten budynek były inne przepisy budowlane które spełniały wszystkie normy

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA