PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ghelamco ujawnia kulisy sprawy z Teatrem Żydowskim

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 mar 2016 10:48

Ghelamco ujawnia kulisy sprawy z Teatrem Żydowskim Nowa inwestycja Ghelamco na Placu Grzybowskim

Już ponad rok temu firma Ghelamco poinformowała Teatr Żydowski o złym stanie technicznym budynku na Placu Grzybowskim w Warszawie - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Damian Woźniak, członek zarządu Ghelamco Poland.

REKLAMA

Przypomnijmy, Ghelamco, właściciel obiektu przy pl. Grzybowskim 12/16 w Warszawie wezwał 19 marca Teatr Żydowski do zaprzestania działalności. Motywuje to złym stanem budynku i "obawą o zdrowie i życie ludzi".

- Umowa najmu na większość powierzchni zajmowanej przez teatr wygasła jeszcze w 2014 r., kiedy właścicielem był TSKŻ, od którego nabyliśmy nieruchomość przy Placu Grzybowskim 12/16. Firma Ghelamco wypowiedziała teatrowi umowę na pozostałą część powierzchni obejmująca 283 mkw. w 2015 r. W wypowiedzeniu umowy najmu Teatrowi Żydowskiemu, poinformowaliśmy teatr o fakcie wygaśnięcia umowy najmu blisko rok temu i o fakcie korzystania przez teatr z pomieszczeń bezumownie, bez jakiejkolwiek podstawy prawnej - tłumaczy Damian Woźniak.

Jak dodaje, już wtedy firma nie wyraziła zgody na korzystanie przez Teatr z pomieszczeń w budynku. -  By dokładnie zbadać stan budynku, zleciliśmy ekspertyzy techniczne, których dla tej części budynku brakowało. W wyniku ich przeprowadzenia stwierdzono zagrożenie pożarowe dla życia ludzi i mienia oraz niedopuszczalny przepisami stan techniczny i instalacji w części budynku zajmowanej przez teatr. Zatrudniony przez nas profesjonalny zarządca budynku stwierdził konieczność podjęcia natychmiastowych działań, dlatego jako właściciel wezwaliśmy teatr, korzystający z tych powierzchni bezumownie, do bezzwłocznego zaprzestania działalności, w szczególności zaprzestania organizacji w pomieszczeniach budynku jakichkolwiek przedstawień lub innych wydarzeń o charakterze publicznym - dodaje.

Po otrzymaniu ekspertyz firma poinformowała w oficjalnym piśmie Teatr oraz władze m.st. Warszawy. - Zdecydowaliśmy się dodatkowo poinformować o tym opinię publiczną, gdyż jesteśmy nowym właścicielem obiektu i to na naszej firmie spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo znajdujących się tam osób - tłumaczy Woźniak.

- Chcieliśmy, by nasze działania były transparentne i czuliśmy się zobowiązani poinformować opinię publiczną – teatr jest ważną instytucją, odwiedzaną przez setki osób przy okazji każdego przedstawienia. Jesteśmy ponadto przekonani, że dla wszystkich bezpieczeństwo widzów, pracowników i aktorów teatru jest równie ważne jak dla nas - dodaje przedstawiciel Ghelamco.

  • 1
  • 2

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA