PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ghelamco ograniczy dostęp do zagrożonej części Teatru Żydowskiego

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 cze 2016 22:19

Ghelamco ograniczy dostęp do zagrożonej części Teatru Żydowskiego Koncepcja inwestycji przy Placu Grzybowskim

W związku z planowanym przywróceniem funkcjonowania Teatru Żydowskiego w budynku przy Placu Grzybowskim, firma Ghelamco podjęła decyzję o ograniczeniu dostępu do nieruchomości - poinformowano w oświadczeniu.

REKLAMA

- Niniejszym informujemy, że w świetle obowiązujących przepisów prawa, w szczególności art. 160, 163 oraz 164 kodeksu karnego, przedstawiciele naszej firmy jako właściciela nieruchomości przy placu Grzybowskim 12/14/16 ponoszą ryzyko osobistej odpowiedzialności karnej za bezpieczeństwo osób przebywających w tym budynku. Jego południowa część, zajmowana przez Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, nie spełnia podstawowych norm bezpieczeństwa, a jej stan techniczny i instalacji stwarza zagrożenie dla ludzi i mienia - pisze Ghelamco.

Od 3 czerwca Teatr Żydowski tymczasowo zawiesił swoją działalność w lokalu. Teatr Żydowski, po kilkudniowym, uzgodnionym z właścicielem budynku, zawieszeniu działalności, publicznie zakomunikował w dniu wczorajszym, że wznawia spektakle.

- Jako właściciel budynku, stanowczo oświadczamy, że nie wyrażamy zgody na organizację przez Teatr Żydowski jakichkolwiek wydarzeń o charakterze publicznym. Skrajnie nieodpowiedzialna postawa Dyrekcji Teatru zmusza nas jako właściciela budynku do ograniczenia dostępu do tej części budynku, co nastąpi w dniu 9 czerwca 2016 r. W tej części budynku nie mogą odbywać się wydarzenia publiczne - deklaruje Ghelamco.

- Stan techniczny części nieruchomości zajmowanej przez Teatr, w związku z ponad 50-letnią eksploatacją i brakiem odpowiedniej polityki remontowej, od lat był alarmujący. Od 2011 r. Dyrekcja Teatru była o tym nieustannie informowana przez właścicieli obiektu (najpierw TSKŻ, a następnie naszą firmę) i zarządcę, którzy wzywali do usunięcia występujących w tej części budynku licznych nieprawidłowości zagrażających bezpieczeństwu ludzi. Nie może więc być mowy o jakimkolwiek zaskoczeniu stanem budynku, do czego Dyrekcja Teatru próbuje przekonać media i opinię publiczną. Zawiadomienia kierowane do Dyrekcji Teatru przez lata pozostawały bez odpowiedzi, co doprowadziło do dalszego pogarszania się stanu technicznego części budynku zajmowanej przez Teatr, aż do chwili obecnej - pisze w oświadczeniu Teatr.

Co wydarzy się 9 czerwca?

W dniu 9 czerwca wejście do południowej części budynku przy placu Grzybowskim 12/14/16 zostanie zabezpieczone, a wstęp do tej części budynku będą miały wyłącznie osoby do tego upoważnione.

Każda osoba nieupoważniona przez właściciela, a wchodząca do tej części budynku, będzie zobligowana do podpisania oświadczenia, że wchodzi na własną odpowiedzialność i że w przypadku jakiegokolwiek zdarzenia nie będzie wysuwać żadnych roszczeń do właściciela budynku.

Przedmiotowa część budynku zostanie odpowiednio oznaczona.

W przyszłym tygodniu planowane jest spotkanie z pracownikami Teatru Żydowskiego oraz NSZZ "Solidarność" przy Teatrze Żydowskim. 

Na dzień 22 czerwca zostało wstępnie ustalone spotkanie właściciela nieruchomości z zespołem negocjacyjnym m.st. Warszawy ds. umieszczenia Teatru Żydowskiego w projektowanym budynku przy placu Grzybowskim 12/14/16. W skład zespołu wchodzą przedstawiciele Biura Prawnego, Biura Gospodarki Nieruchomościami, Biura Zamówień Publicznych i Biura Kultury Urzędu m.st. Warszawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • please 2016-06-09 09:40:24
    blagam niech tylko ten projektowany budynek nie bedzie gniotem jak spire i wszystko co projektowane przy rondzie daszynskiego

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA