PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ghelamco rusza z kolejną emisją obligacji

 • Autor: Propertynews.pl
 • 28 maj 2015 11:31

Ghelamco rusza z kolejną emisją obligacji Warsaw Spire, flagowa inwestycja Ghelamco w Polsce

Ghelamco rozpoczyna zapisy na drugą w historii spółki emisję obligacji skierowaną do inwestorów indywidualnych. Deweloper zdecydował się podnieść oprocentowanie w stosunku do oferowanego w listopadowej emisji: inwestorzy mogą liczyć na zysk w wysokości Wibor 6 miesięczny + 4,0 proc.

REKLAMA

Od 28 maja do 16 czerwca 2015 roku inwestorzy indywidualni mogą zapisywać się na obligacje Ghelamco Invest drugiej już emisji publicznej skierowanej do tej grupy odbiorców. Oferta obejmuje do 500 000 obligacji serii PPB o wartości nominalnej 100 PLN każda i cenie emisyjnej uzależnionej od dnia złożenia zapisu. Wykup obligacji przewidziany jest na czerwiec 2019 roku, został zabezpieczony poręczeniem Granbero Holding Limited, jedynego udziałowca wszystkich spółek projektowych Grupy Ghelamco na terenie Polski.

Zaoferowane oprocentowanie (Wibor 6 miesięczny + 4,0 proc.) jest wyższe od proponowanego w pierwszej emisji skierowanej do klientów indywidualnych w listopadzie 2014 roku. Zapisy będą prowadzone przez sieć dystrybucji w skład której wejdą Centralny Dom Maklerski Pekao S.A.; Dom Inwestycyjny Xelion sp. z o.o., Dom Maklerski Pekao, Noble Securities S.A., Dom Maklerski PKO Banku Polskiego oraz Biuro Maklerskie Alior Bank S.A.

- Niskie stopy procentowe znacząco wpływają na krajobraz rynku obligacji i wymagania inwestorów – mówi Jarosław Jukiel, dyrektor finansowy i członek zarządu Ghelamco Poland.

– Jednak przygotowana przez nas oferta wyróżnia się pozytywnie na tle rynku. Jesteśmy jednym z największych polskich deweloperów, spółką o stabilnej pozycji rynkowej, dobrych wynikach finansowych, z rosnącą wypłacalnością i długofalowymi planami na przyszłość. W połączeniu z podwyższonym oprocentowaniem nasza oferta stanowi atrakcyjną propozycję dla inwestorów indywidualnych – mówi Jarosław Jukiel.

Ghelamco w Polsce, poprzez swoją spółkę Ghelamco Invest Sp z o.o. wyemitowało do tej pory 1,1 mld PLN obligacji. Do tej firma wykupiła obligacje na łączną kwotę 594 mln PLN, z czego większość przed terminem. Na 31 grudnia 2014 roku kapitały własne grupy Ghelamco w Polsce wyniosły 479,6 mln EUR, czyli ponad 1,9 mld PLN, co stanowi przeszło połowę sumy bilansowej. Wskaźnik wypłacalności wyniósł 54% (51% na dzień 31 grudnia 2013 roku). Wskaźnik LTV (ang. Loan to Value) liczony dla finansowania bankowego i z obligacji w stosunku do wartości projektów i środków pieniężnych zgromadzonych na rachunkach wyniósł 48% (50% na dzień 31 grudnia 2013 roku).

 • 1
 • 2
 • kk 2015-05-30 13:24:06
  Na Warsaw Spire mają już finansowanie bankowowe, podobnie na Wołoską 24 (google: nazwa inwestycji + finansowanie).
  Warszawa Gdańska? Perspektywa 7-8 letnia (np. umowę na przebudowę Warszawy Zachodniej inna firma podpisała w 2011r, rozpoczęła prace w 2014, zakończy w 2018r).
  Pożyczcie na coś (rolowanie długu?) a właściciel obiecuje, że zrobi przelew z Cypru.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA