PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ghelamco zdradza kulisy sprzedaży Przystanku mBank

  • Autor: propertynews.pl
  • 28 kwi 2017 12:16

Ghelamco zdradza kulisy sprzedaży Przystanku mBank Przystanek mBank

Przystanek mBank w Łodzi, projekt biurowy zrealizowany przez Ghelamco, będzie mieć nowego właściciela. Spółki z grupy Ghelamco podpisały umowę przedwstępną sprzedaży z holenderską firmą LCN Euro Master Dutch Holdings.

REKLAMA

Spółki z grupy Ghelamco zawarły przedwstępną umowę sprzedaży udziałów spółki będącej właścicielem Przystanku mBank z holenderską firmą LCN Euro Master Dutch Holdings z siedzibą w Amsterdamie. Umowa przyrzeczona zostanie zawarta po spełnieniu warunków określonych w umowie przedwstępnej i sfinalizowana nie później niż do 31 października 2018 roku. W transakcji spółkom z grupy Ghelamco doradzali eksperci z JLL. Z kolei za doradztwo prawne odpowiadała międzynarodowa kancelaria Hogan Lovells.

– Zawarta umowa to jedna z największych transakcji na łódzkim rynku nieruchomości, jakie miały miejsce w ostatnich latach. Ten sukces jest dla nas zachętą do dalszego inwestowania w rynek nieruchomości biurowych w Łodzi, który w naszych oczach ma wciąż bardzo duży potencjał rozwoju – komentuje Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

– Transakcja sprzedaży Przystanku mBank potwierdza atrakcyjność i płynność głównych rynków biurowych poza Warszawą. Bardzo dobrze zlokalizowane budynki klasy A, zabezpieczone długoterminowymi umowami najmu, cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów, również tych, którzy – jak LCN – debiutują na rynku biurowym w Polsce – dodaje Rafał Kosoń, dyrektor w Dziale Rynków Kapitałowych Nieruchomości Biurowych w JLL.

– Wyróżniamy się na europejskim i północnoamerykańskim rynku w transakcjach typu sale-leaseback oraz built-to-suit. Poprzez ścisłą współpracę z przyszłymi najemcami oraz deweloperami, jesteśmy w stanie stworzyć elastyczne rozwiązania dla naszych klientów i partnerów. Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązanej współpracy z Ghelamco oraz naszym klientem-najemcą, firmą mBank. LCN z dumą staje się częścią tego projektu, który idealnie wpisuje się w długoterminowe cele naszych partnerów w inwestowaniu, czyli funduszy emerytalnych oraz ubezpieczycieli – mówi Edward LaPuma, współzałożyciel i partner zarządzający LCN Capital Partners.

Przystanek mBank to pierwszy projekt realizowany przez Ghelamco Poland w Łodzi i jeden z najnowocześniejszych budynków biurowych w tym mieście. Inwestycję zrealizowano w ścisłym centrum, przy ul. Kilińskiego 74, w bliskim sąsiedztwie zrewitalizowanego kompleksu EC1 i nowego dworca Łódź Fabryczna.

W skład kompleksu oprócz nowo wybudowanego, sześciokondygnacyjnego budynku biurowego wchodzi również zabytkowy pałacyk z oficyną, który został harmonijnie włączony w projekt. W ramach inwestycji powstał podziemny parking na ok. 180 miejsc postojowych oraz rozbudowana infrastruktura dla rowerzystów z miejscem na 140 rowerów i pełnym zapleczem (szatnie, prysznice).

Łącznie w budynkach kompleksu znajduje się ok. 24 tys. mkw. powierzchni biurowej, którą w całości zajmie Grupa mBank. Podpisana w grudniu 2015 roku na okres 12 lat umowa najmu jest jedną z największych na polskim rynku nieruchomości w ostatnich latach. Bank wprowadzi się do swojej nowej siedziby w drugiej połowie 2017 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA