PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Gimnazjum rozpoczęło nauczanie w biurowcu Olivia Business Centre

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 sie 2015 13:29

Gimnazjum rozpoczęło nauczanie w biurowcu Olivia Business Centre Olivia Four w Olivia Business Center

Z początkiem września 2015 r. w Olivia Business Centre działalność rozpoczyna TOC dla Edukacji, a w jego ramach zajęcia Niepublicznego Gimnazjum Thinking Zone oraz popołudniowe warsztaty w centrum edukacyjnym TOC Pracownia. W tej całodziennej przestrzeni edukacyjnej specjalistyczna kadra uczyć będzie przede wszystkim samodzielnego myślenia i konkretnych kompetencji.

REKLAMA

Niepubliczne Gimnazjum Thinking Zone jest odpowiedzią na braki tradycyjnego modelu edukacji, coraz bardziej odbiegającego od potrzeb dzisiejszego świata i nowych środowisk pracy. Wiedzy specjalistycznej rzadko towarzyszą kompetencje – uczniowie nie potrafią samodzielnie myśleć, wyjść poza schemat, są mało przedsiębiorczy i mało kreatywni.

Niepubliczne Gimnazjum Thinking Zone jest inicjatywą 16-osobowej kadry – nauczycieli, psychologów i edukatorów. To rodzice nastolatków, dostrzegający słabości tradycyjnego modelu nauczania i proponujący w zamian innowacyjną, czynną od rana do wieczora przestrzeń edukacyjną.

Uczniowie Niepublicznego Gimnazjum Thinking Zone będą mogli rozwijać swoje kompetencje, niezbędne do funkcjonowania w XXI w., takie jak myślenie krytyczne, kreatywność i twórczość, inicjatywa i odpowiedzialność, przedsiębiorczość czy umiejętność pracy zespołowej i projektowej.

Aby to osiągnąć w Niepublicznym Gimnazjum Thinking Zone stosowane będą nowoczesne metody dydaktyczne, m.in. narzędzia krytycznego myślenia TOC, gamifikacja czy flipped learning (odwrócona lekcja). Bardzo dużo zajęć będzie odbywać się poza szkołą oraz w ramach projektów z zagranicznymi szkołami z Europy (Wielka Brytania) i Ameryki Południowej (Peru, Meksyk).

Od 1 września 2015 r. regularne zajęcia Niepublicznego Gimnazjum Thinking Zone prowadzone będą w godzinach 9:00 – 15.30 w O4 (budynek Olivia Four). Grupy zajęciowe będą liczyć nie więcej niż 18 uczniów.

– Zdecydowaliśmy się stworzyć tę przestrzeń edukacyjną w Olivia Business Centre, kompleksie biurowców rozwijającym się równie dynamicznie, co dzisiejszy świat – mówi Maciej Winiarek, współzałożyciel Thinking Zone.

– Wolna przestrzeń, bez ławek i tablicy, za to pełna multimediów, a nawet posiadająca laboratorium naukowe, to idealne miejsce na tak nowatorskie przedsięwzięcie. Doceniamy też łatwy dostęp do młodych przedsiębiorców pracujących w start-upach i mikroprzedsiębiorstwach z O4 i Business Link Trójmiasto. Popołudniowe zajęcia zamierzamy kierować także do nich - dodaje.

Oprócz szkoły, TOC dla Edukacji otwiera popołudniowe (godz. 16.00 – 20.00) centrum edukacyjne TOC Pracownia. Jego głównym celem będzie rozwijanie zainteresowań młodych ludzi poprzez warsztaty teatralne, muzyczne, fotograficzne, dziennikarskie, przedsiębiorczości, mediacji, filozofii oraz wielu innych.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA