PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Globalni inwestorzy na rynku nieruchomości zaintersowani Polską

  • wnp.pl
  • 13 maj 2014 14:26

Wśród czterech rynków nieruchomości na świecie, które obecnie oferują najlepsze możliwości inwestycyjne, Polskę wskazało 13 proc. inwestorów - wynika z raportu firmy doradczej KPMG "Real Estate Invest Survey - An outlook for 2014".

REKLAMA

- Choć 13 proc. wskazań może się wydawać małym odsetkiem w porównaniu np. z rynkiem niemieckim (71 proc. wskazań), to biorąc pod uwagę światową skalę potencjalnych inwestycji wciąż przekłada się to na bardzo silny popyt na polskie nieruchomości - skomentował wyniki Steven Baxted, partner, szef zespołu doradztwa dla rynku budownictwa i nieruchomości w KPMG w Polsce.

W zestawieniu bezpośrednim atrakcyjności inwestycyjnej na świecie, polski rynek nieruchomości uplasował się na ósmym miejscu, za Włochami, ale m.in. przed Kanadą, Japonią i Holandią.

Ogólnie z raportu wynika, że globalni inwestorzy z optymizmem podchodzą do zwiększenia swojej obecności na rynku nieruchomości. Dziewięćdziesiąt procent respondentów zgadza się, że kluczowe rynki europejskie pozostaną „gorącymi miejscami" na światowej mapie inwestycji w ciągu najbliższych pięciu lat, do czego przyczyni się dostępność finansowania zewnętrznego, pojawienie się państwowych funduszy majątkowych (ang. sovereign wealth funds) i globalne fundusze emerytalne.

Powinno to doprowadzić w najbliższych latach do zwiększenia skali inwestycji na światowym rynku nieruchomości, czego polski rynek będzie jednym z istotnych beneficjentów.

Jedynie 16 proc. inwestorów badanych przez KPMG zakłada w swojej strategii koncentrację na inwestycjach we własnym kraju, podczas gdy 84 proc. skupia się na szansach w skali regionalnej lub globalnej.

Inwestorzy dostrzegają atrakcyjność Europy Środkowo-Wschodniej - 23 proc. z nich wskazało ten region jako jeden z najbardziej perspektywicznych pod względem możliwości inwestycyjnych.

Ośmiu na dziesięciu (81 proc.) globalnych inwestorów jest zainteresowana przede wszystkim nieruchomościami biurowymi, a 65 proc. - handlowymi.

Hotele, nieruchomości mieszkaniowe oraz przemysłowe i logistyczne są także istotne w realizacji ich planów, jednak nie przyciągają uwagi aż tak szerokiej grupy inwestorów, jak dwa poprzednie. Po 26 proc. ankietowanych wyraziło zainteresowanie inwestowaniem w rynek mieszkaniowy i magazynów, 13 proc. - obiekty służące opiece zdrowotnej, a 3 proc. - w parkingi i centra danych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA