PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Globalni inwestorzy stają się ostrożni

  • Autor: Propertynews.pl
  • 02 mar 2016 13:47

Globalni inwestorzy stają się ostrożni Fot. Fotolia

Rok 2015 charakteryzował się bardzo dużym napływem kapitału wykorzystywanego do akwizycji nieruchomości komercyjnych na całym świecie. Zdaniem ekspertów JLL ilość pieniądza na rynku pozostanie bez zmian, ale inwestorzy stają się coraz bardziej ostrożni.

REKLAMA

W 2015 roku na całym świecie wydano 704 mld dolarów na akwizycje w branży nieruchomości komercyjnych. To mniej niż w 2014 roku. Zdaniem JLL wszystkiemu winne są różnice kursów walutowych związanych z mocniejszym dolarem oraz niespodziewany słabszy IV kwartał 2015 roku.

W 2016 roku JLL prognozuje dalszy duży napływ kapitału. Na rynku będzie około 720-730 mld dolarów przeznaczonych na akwizycje. Firmy będą jednak bardziej ostrożne w ich wydawaniu.

Głównym problemem wydają się perturbacje na chińskim rynku, niepewność związana z wyborami prezydenckimi w USA, a także możliwy Brexit i konsekwencje znacznego napływu imigrantów do Europy. Pozytywnie na rozwój rynku nie wpłyną także kraje BRICS - Rosja i Brazylia dotknięte są przez recesję. Jedynie sytuacja Indii jest na tyle stabilna, by myśleć o większym wolumenie inwestycji w nieruchomości. Fundusze czerpiące kapitał z państw arabskich muszą także mierzyć się z tanią ropą naftową.

Podobał się artykuł? Podziel się!
PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA