PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Globalny fundusz rusza po polską alternatywę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 lip 2016 10:35

Globalny fundusz rusza po polską alternatywę Fot. Fotolia

Bouwfonds European Residential Fund (BERF) kupił od Matexi Polska projekt deweloperski w centrum Warszawy. Jest to pierwsza na polskim rynku mieszkań na wynajem transakcja obejmująca zakup przez zagranicznego inwestora instytucjonalnego całego budynku.

REKLAMA

Doradcą transakcyjnym inwestora była firma konsultingowa REAS.

BERF jest jednym z funduszy inwestycyjnych otwartych zarządzanych przez Bouwfonds Investment Management, którego głównym obszarem działalności jest zarządzanie inwestycjami na rynku nieruchomości. BIM działał dotychczas w Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii, Francji i Skandynawii.

- Stabilność polskiej gospodarki i potencjał jaki stoi przed rozwojem rynku najmu w tym kraju sprawiły, że Polska w naturalny sposób znalazła się w kręgu naszych zainteresowań. Liczymy na możliwość zbudowania tu atrakcyjnego portfela inwestycji – powiedział Michiel Dubois, Managing Director Residential Real Estate at Bouwfonds IM.

Przedmiotem transakcji jest projekt deweloperski zlokalizowany przy ul. Pereca w Warszawie. W budynku znajdą się 193 lokale mieszkalne i część usługowa. W całości przeznaczony zostanie na wynajem.

- Cieszę się, że wielomiesięczna praca, którą włożyliśmy w przygotowanie tej pionierskiej na polskim rynku transakcji zwieńczona została sukcesem. Liczę, że to zachęci zarówno kolejnych międzynarodowych inwestorów do przyśpieszenia swoich decyzji, jak i deweloperów działających na polskim rynku do współpracy przy realizacji podobnych projektów – komentuje Maximilian Mendel, partner w REAS odpowiedzialny za doradztwo transakcyjne.

- Realizacja inwestycji z myślą o sprzedaży inwestorom instytucjonalnym jest atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnej ścieżki. Liczę na to, że doświadczenie, które zdobyliśmy dzięki tej transakcji będzie procentować w przyszłości, a projekty tego typu staną się ważnym elementem naszego modelu biznesowego - dodaje Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska.

Transakcję obsługiwały również kancelarie Clifford Chance oraz Baker & McKenzie, a doradcą podatkowym Bouwfonds IM była firma TPA Horwath

Bouwfonds Investment Management jest międzynarodową firmą zarządzającą inwestycjami na rynku nieruchomości. Wartość jej aktywów mieszkaniowych szacowana jest na 1,66 miliarda euro. Większość z nich są to nieruchomości przeznaczone na wynajem.

Matexi Polska jest częścią Matexi Group, największej belgijskiej grupy deweloperskiej działającej w segmencie mieszkaniowym, która w swoim portfolio posiada ponad 35 tysięcy zrealizowanych projektów. W Polsce Matexi działa od 2010 roku z powodzeniem realizując inwestycje na terenie Warszawy. Aktualne portfolio firmy obejmuje ponad 1000 lokali w 7 inwestycjach.

REAS jest polską firmą doradczą specjalizującą się w zagadnieniach związanych z rynkiem mieszkaniowym. W ciągu 20 lat działalności zyskał renomę jako lider rynku w zakresie obsługi podmiotów działających na pierwotnym rynku mieszkaniowym oraz rozwoju usług związanych z nowymi klasami aktywów takimi jak instytucjonalny rynek najmu, mieszkania dla studentów czy seniorów. REAS współpracuje z inwestorami, deweloperami i bankami świadcząc kompleksowe usługi w zakresie doradztwa transakcyjnego i projektowego. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA