PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Globalny kapitał popłynie do Polski

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 mar 2016 17:09

Wielka Brytania, Francja czy Niemcy są wciąż europejskimi liderami pod względem akwizycji nieruchomości komercyjnych. - Inwestorom coraz trudniej jest osiągnąć na nich korzystny zwrot, będą zatem poszukiwać nowych rynków, takich jak Polska - tłumaczy w rozmowie z Propertynews.pl Richard Divall, Head of Cross Border Capital Markets na region EMEA, Colliers International.

REKLAMA

- Polski rynek staje się coraz atrakcyjniejszy, w miarę jak inwestorzy go poznają. Trzeba pamiętać, że mamy tu raczej do czynienia z koncentrowaniem się bardziej na miastach, niż na krajach. Wiele kapitału napłynęło do Londynu czy do Paryża, ale niekoniecznie do szerszego regionu. Inwestorzy przyglądają się Warszawie jako stolicy - komentuje ekspert Colliers International.

Jak zaznacza, w Polsce najbardziej aktywne są fundusze ogólnoeuropejskie. - Dużo nowego kapitału, który widzimy, będzie inwestowane pośrednio poprzez podmioty takie jak AW, Meyer Bergman, a także instytucje niemieckie, takie jak Union Investment, GLL, Decker itd. - dodaje Divall.

W Polsce swoją szansę widzi także coraz większe grono inwestorów. - Według mnie jest jasne, że stopa zwrotu w Wielkiej Brytanii spadnie o połowę. To bardzo drogi rynek, nie będzie już kompresji stóp kapitalizacji. A więc jak już wspomniałem, inwestorom coraz trudniej osiągnąć zwrot, będą zatem poszukiwać nowych rynków, takich jak Polska i reszta Europy Środkowowschodniej - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA