PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Goldman Sachs przeniesie się z londyńskiego City do Polski?

 • Autor: Propertynews.pl
 • 24 cze 2016 12:52

Goldman Sachs przeniesie się z londyńskiego City do Polski? Warsaw Spire

Firmy z londyńskiego City stoją przed poważnym problemem. Wyjście z Unii znacząco utrudni ich działalność w dotychczasowej lokalizacji. Według ekspertów to szansa m.in. dla Warszawy, by przyciągnąć zagraniczne firmy.

REKLAMA

Wiadomości nie są bezpodstawne. Jeszcze przed wynikami referendum brytyjski dziennikarz, George Eaton - opierając się na nieoficjalnych źródłach - poinformował, że analitycy Goldman Sachs analizowali możliwość przeniesienia siedziby z Londynu do Warszawy.

Firma już niedługo otworzy swój oddział w stolicy Polski. Goldman Sachs wynajął powierzchnie we wieżowcu Warsaw Spire. Inwestor projektu, firma Ghelamco, oficjalnie nie poinformowała jeszcze o umowie.

Aktualizacja, 27 czerwca:

- Jak już informowaliśmy, nie planujemy żadnych natychmiastowych zmian ani w sposobie, ani miejscu prowadzenia naszej działalności - pisze w oświadczeniu biuro prasowe Goldman Sachs w Polsce.

 • artamator 2016-07-01 13:05:50
  Opinie o tym banku są niezwykle negatywne, wręcz są to otwarte uwagi o ich nie tylko nieetycznych postępowaniach jako bank ale i działania przestępcze , zresztą nawet stacje telewizyjne pokazywały o tych łobuzach film i nie było to przyjemne ...czyli co mafia w białych rękawiczkach ?
 • SeboPL 2016-06-24 14:02:50
  To szansa dla Wrocławia - już mamy tu COE UBS, Credit-Suisse i NY-Melon.
  W sumie to wystarczyłoby żeby nasz rząd szybko dostosował legislacje i zezwolił na prowadzenie transakcji hedgingowych (co w PL jest nie dozwolone a w UK było) i pewnie banki z City przeniosłyby się tu w mig.
  Pamiętam z rozmów z kolegami, którzy pracują w jednym z tych banków, że to jedyny powód dlaczego Trading Floor był w Londynie.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA