PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Gotowi na start-upy?

 • Autor: PropertyNews.pl
 • 03 lis 2016 10:07

Gotowi na start-upy? Fot. Shutterstock

Start-upy rosną w siłę i coraz częściej szukają nowych lokalizacji w Warszawie. Czy stolica ma szansę stać się polską Doliną Krzemową i jak na tym trendzie skorzystają deweloperzy?

REKLAMA

Jednym z pierwszych deweloperów, który docenił potencjał start-upów, jest Echo Investment. Spółka kupiła 100 proc. udziałów w firmie Compass Offices, oferującej biura serwisowane.

- Dzięki współpracy z Compass Offices, będziemy w stanie w naszych projektach zorganizować nie tylko w pełni wykończoną powierzchnię, ale także zapewnić wiele dodatkowych usług, które wspierają i pomagają w prowadzeniu biznesu – mówi Rafał Mazurczak, dyrektor działu biur i hoteli Echo Investment.

Wspólne działania Echo i Compass Offices będą realizowane pod nową marką CitySpace i zaowocują nowym lokalizacjami biur serwisowanych w wielu miastach, m.in. w Krakowie i Łodzi, a także w Warszawie.

Na start-upowy „wysyp” przygotowuje się również Skanska. - W naszych dwóch warszawskich inwestycjach wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom bardzo zróżnicowanych najemców. Także ci o profilu „start-upowym” mogą znaleźć w nich przestrzenie dla siebie – zapewnia Ewelina Kałużna, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania portfelem budynków w Skanska Property Poland. - Spark i Generation Park na Woli są bardzo mocno skupione na potrzebach pracowników. Obydwa kompleksy oferują dobrze zaaranżowaną przestrzeń wokół budynków, którą można wykorzystać do pracy na zewnątrz. Najprościej mówiąc – można wyjść z laptopem i usiąść na ławce lub w kafejce. W przypadku Generation Parku pomiędzy budynkami powstanie zielony park z małą architekturą. Spark zaoferuje otwartą strefę co-workingową z dostępem do prądu i WiFi.

Kolejnym z deweloperów, który wyszedł naprzeciw małym firmom udostępniając im powierzchnię w prestiżowym biurowcu, jest Ghelamco. Firma przeznaczyła ok. 1,7 tys. mkw. na akcelerator wspierający start-upy w zwiększeniu skali ich działalności. Za zarządzanie przestrzenią i realizację programów odpowiedzialna będzie firma D-Raft - polski start-up, który od dwóch lat łączy polskie i zagraniczne korporacje ze start-upami. - Nasza oferta odpowiada na potrzeby dynamicznie rosnących innowacyjnych firm technologicznych, które widzą w dużych korporacjach swoich klientów i partnerów. My te kontakty umożliwiamy - mówi Tomasz Rudolf, prezes D-Raft.

 • artmetic 2016-11-04 23:15:24
  Finansowanie startupów, dotacje unijne:

  artmetic.pl
 • Feliks D 2016-11-04 09:16:29
  To wszystko wielka ściema mająca stworzyć iluzję rozwoju dla ludzi kończących nikomu niepotrzebne studia!!!!!
  Zamiast do wojska na 2-3 lata organizujcie start upy 98%z nich plajtuje po pierwszym roku działalności chyba ze załapią się na kroplówkę z UE

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Vastint

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA